jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۴۵۱۶۳۳   ۲۴ دی ۱۳۹۰  |  ۱۲:۲۰

زخمی شدن 19 نفر در انفجارهای همزمان کرکوک، بازداشت سرکرده القاعده در موصل و راهی شدن پنج میلیون زائر نجف اشرف به سوی کربلای معلی با پای پیاده از آخرین اخبار امنیتی عراق به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری براثا، پلیس کرکوک اعلام کرد شب گذشته دو خودرو بمبگذاری شده به طور همزمان در شمال کرکوک منفجر شد که دستکم 19 زخمی برجای گذاشت.

چند فرد ناشناس در محله الواسطی در جنوب کرکوک فرودگاه الحریه را هدف سه حمله موشکی قرار دادند.

همچنین نیروهای امنیتی عراق طبق ماده 4 تروریسم یکی از سرکردگان القاعده و نیز 18 فرد تحت تعقیب را در جنوب موصل بازداشت کردند. همراه این افراد مقادیر زیادی سلاح و مواد منفجره کشف و ضبط شد.

"زیاد الصالحی" سخنگوی استانداری نجف نیز اعلام کرد که بیش از پنج میلیون زائر شیعه برای شرکت در مراسم اربعین حسینی خود را از شهر نجف اشرف به کربلای معلی می رسانند.

این زائران به صورت کاروان هایی از استان های شمالی و جنوبی عراق ابتدا حرم مطهر امام علی (ع) در نجف اشرف را زیارت می کنند و سپس برای شرکت در مراسم اربعین حسینی با پای پیاده راهی کربلای معلی می شوند.

خبرگزاری آلمان نیز گزارش داد که میلیون ها زائر شیعه امروز برای شرکت در مراسم اربعین حسینی خود را به شهر کربلای معلی می رسانند.

ده ها هزار نیروی ارتش، پلیس و امنیتی عراق تامین امنیت زائران را بر عهده دارند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر