jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۴۵۱۶۳۳   ۲۴ دی ۱۳۹۰  |  ۱۲:۲۰

زخمی شدن 19 نفر در انفجارهای همزمان کرکوک، بازداشت سرکرده القاعده در موصل و راهی شدن پنج میلیون زائر نجف اشرف به سوی کربلای معلی با پای پیاده از آخرین اخبار امنیتی عراق به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری براثا، پلیس کرکوک اعلام کرد شب گذشته دو خودرو بمبگذاری شده به طور همزمان در شمال کرکوک منفجر شد که دستکم 19 زخمی برجای گذاشت.

چند فرد ناشناس در محله الواسطی در جنوب کرکوک فرودگاه الحریه را هدف سه حمله موشکی قرار دادند.

همچنین نیروهای امنیتی عراق طبق ماده 4 تروریسم یکی از سرکردگان القاعده و نیز 18 فرد تحت تعقیب را در جنوب موصل بازداشت کردند. همراه این افراد مقادیر زیادی سلاح و مواد منفجره کشف و ضبط شد.

"زیاد الصالحی" سخنگوی استانداری نجف نیز اعلام کرد که بیش از پنج میلیون زائر شیعه برای شرکت در مراسم اربعین حسینی خود را از شهر نجف اشرف به کربلای معلی می رسانند.

این زائران به صورت کاروان هایی از استان های شمالی و جنوبی عراق ابتدا حرم مطهر امام علی (ع) در نجف اشرف را زیارت می کنند و سپس برای شرکت در مراسم اربعین حسینی با پای پیاده راهی کربلای معلی می شوند.

خبرگزاری آلمان نیز گزارش داد که میلیون ها زائر شیعه امروز برای شرکت در مراسم اربعین حسینی خود را به شهر کربلای معلی می رسانند.

ده ها هزار نیروی ارتش، پلیس و امنیتی عراق تامین امنیت زائران را بر عهده دارند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر