jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۴۵۰۷۰۷   ۱۹ دی ۱۳۹۰  |  ۱۶:۰۴

دمپایی‌هایی که عکس حسنی مبارک و عوامل نظامش بر روی آن چاپ شده در مصر به قیمت 10 پوند مصری فروخته می‌شود.

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، خانواده شهدای انقلاب مصر با در دست داشتن دمپایی‌هایی که عکس حسنی مبارک رییس‌جمهور سابق مصر، جمال و علا دو پسرش، حبیب العادلی، وزیر کشور دوره مبارک و تعدادی از عوامل نظام وی بر روی آن چاپ شده، در خارج از سالن دادگاه مبارک تجمع کردند.

سال گذشته نیز دمپایی‌هایی که عکس باراک اوباما، رییس‌جمهوری آمریکا بر روی آن چاپ شده بود، در بازارهای مصر به وفور یافت می‌شد.

گفته می‌شود که این دمپایی‌ها در میان تجمع‌کنندگان مقابل دادگاه حسنی مبارک توزیع شد.

این دمپایی‌ها ساخت چین هستند و هرکدام 20 پوند مصری قیمت دارند اما فروشندگان با توجه به قیمت بالای آن سعی کردند، قیمت این دمپایی‌ها را به 10 پوند کاهش دهند.

این در حالی است که محاکمه مبارک و عوامل نظامش در مصر از سر گرفته شده و مراحل پایانی خود را سپری می‌کند.

در این جلسات، اظهارات خانواده‌ شهیدان و مجروحان انقلاب مصر و وکیلان مدافع متهمان مطرح می‌شود. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر