توزیع شیر در تمام مدارس ابتدایی و راهنمایی

دبیر کمیته ملی شیر مدارس با بیان این‌که تمام مدارس ابتدایی و راهنمایی کشور شیر دریافت می‌کنند، گفت: 50 میلیارد تومان برای تأمین شیر مدارس در اختیار استان‌ها قرار داده‌ایم.
کد خبر: ۴۵۰۲۵۱

 علیرضا کریمیان در گفت‌وگو با فارس ضمن بیان این‌که در حال حاضر تمام مدارس ابتدایی و راهنمایی کشور شیر دریافت می‌کنند، توضیح داد: اعتبار توزیع شیر در مدارس به استان‌ها تخصیص داده شده است.

وی با بیان این‌که 50 میلیارد تومان اعتبار در اختیار استان‌ها برای تأمین شیر مدارس قرار داده‌ شده است، افزود: این مبلغ نسبت به میزان جمعیت هر استان متفاوت است؛ یعنی هر استان به نسبت جمعیت دانش‌آموزی که دارد، اعتبار دریافت می‌کند.

دبیر کمیته ملی شیر مدارس گفت: در فدراسیون بین‌المللی شیر که در اروپا واقع شده است، 53 کشور عضو آن هستند؛ در سال 20011 و در یکی از جلسات این کمیته، کشور ایران در خصوص بحث ترویج مصرف شیر خصوصاً شیر مدارس حائز رتبه برتر شد که رسانه‌ها نقش زیادی در اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی مصرف شیر داشتند.

در طرح شیر مدارس ایران، هر دانش‌آموز 70 نوبت شیر دریافت می‌کند که در هر نوبت یک لیوان 200 سی‌سی شیر می‌نوشد و در نهایت در پایان طرح، هر دانش‌آموز 14 کیلوگرم شیر نوشیده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها