jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۰۱۶۲   ۱۴ دی ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۸

انگار قرار نیست هوای آلوده دست از سر آسمان شهر تهران بردارد و وضعیت هوای شهرمان همچنان در شرایط ناسالم است. در چنین شرایطی مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش تعداد روزهای «ناسالم» پایتخت به 180 روز خبر داد و گفت: اندازه‌گیری‌های انجام شده نشان می‌دهد غلظت آلاینده‌های هوای تهران نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

یوسف رشیدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به کاهش دمای هوای پایتخت و استقرار جوی پایدار در تهران افزود: براین اساس غلظت آلاینده‌ها از روز گذشته نسبت به روز قبل از آن افزایش داشته و در شرایط «ناسالم» قرار گرفته است.

وی با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود شاخص کیفیت هوای تهران امروز نیز به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از 2/5 میکرون در شرایط «ناسالم» باقی بماند. وی به آمار آلودگی هوای پایتخت اشاره کرد و توضیح داد: آمارها نشان می‌دهد تهرانی‌ها در سال جاری 180 روز را در شرایط «ناسالم»، 3 روز را در شرایط «بسیار ناسالم»، 105 روز را در شرایط «سالم» و تنها 2 روز را در شرایط «پاک» سپری کردند.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از تمامی کودکان و بیماران قلبی، تنفسی و گروه‌های حساس خواست با توجه به افزایش غلظت آلاینده‌های هوای تهران از ترددهای غیرضروری خودداری کرده و شهروندان نیز در جهت کاهش غلظت آلاینده‌ها از خودروهای شخصی تا حد امکان استفاده نکنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ الَّذِینَ یقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ. بیست و نهم فروردین، روز حیات دوباره ارتش و سالروز اعتماد تاریخ‌ساز امام(ره) به این بازوی عظیم انقلابی، یادآور تجدید میثاق غیورمردانی است که جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان‌های والا و انقلابی امام خود گام برداشتند.

صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر