این خودروی سدان در 3 مدل به بازار عرضه می‌شود

نیسان التیما 2012 برای رانندگان امروزی

نیسان التیما 2012 با موتوری که تلفیقی از قدرت و کارایی است یک سدان کاملا مناسب با رانندگی امروزی محسوب می‌شود. از آنجا که التیما وارد ششمین سال بازنگری در طراحی مدل نسل چهارم خود شده می‌تواند با تکیه بر اعتبار و شهرت گذشته باز هم در بازار فروش خودرو‌های سدان متوسط جایی برای خود دست و پا کند.
کد خبر: ۴۵۰۰۲۱

سدان التیما 2012 قرار است در 3 مدل به بازار عرضه شود تا با توجه به نیاز و بودجه خریداران، طیف گسترده‌تری از اقشار جامعه بتوانند از آن لذت ببرند.

مدل CVT 5‌/‌2 و S CVT 5‌/‌2 با موتور 5‌/‌2 لیتری، 16 سوپاپ 4 سیلندر و قدرت 175 اسب بخار در 5600 دور بر دقیقه و مدل SR CVT 5‌/‌3 با موتور 5‌/‌3 لیتری 16 سوپاپه و قدرت 270 اسب بخار.

سال‌هاست که مدل التیما از فروش مناسبی در بازار برخوردار است. شاید به این دلیل است که التیما اتوموبیل خوب، جادار و با قدرتی منطقی و مناسب در نوع خود است. البته قیافه ظاهری التیما 2012 آنقدرها اسپرت نیست، اما از هر لحاظ دیگری دارای شایستگی‌ها و توانمندی مناسب است. ممکن است این خودرو در بالای لیست کلاس مربوط به خود قرار نگیرد، اما شرکت نیسان با کاری شایسته و قابل تحسین التیما را تبدیل به همان چیزی کرده که اکثریت قریب به اتفاق رانندگان شهری به دنبال آن هستند. اتاق ماشین فضایی راحت و کم‌سر و صدا را برای رانندگی تامین می‌کند، اما تا تبدیل شدن به یک ماشین هیجان‌انگیز و اسپرت فاصله زیادی دارد.

فاصله 275 سانتی‌متری بین محور جلو و عقب در کنار طول 5 متری این اتومبیل باعث افزایش چالاکی و مانورپذیری آن شده است. شاسی خودرو به گونه‌ای طراحی شده که جلوی ماشین جادار بوده و در عقب هم فضای جلوی پای سرنشین و ارتفاع سقف از اندازه مناسبی برخوردار است.

در مدل 5‌/‌2، تایرها با رینگ‌های آلومینیومی 16 اینچی و در مدل 5‌/‌3 با رینگ‌های 17 اینچی عرضه می‌شود. داخل اتومبیل هم با 3 رنگ ذغالی، کرم و استخوانی تزیین شده است. به طور استاندارد تمامی مدل‌های التیما دارای سیستم کنترل دینامیک خودرو (VDC، به منظور بهبود در کنترل خودرو) و سیستم کنترل کشش (TCS، سیستم جلوگیری از هرزگشتن چرخ‌های متحرک روی سطوح لغزنده) هستند. علاوه بر اینها التیما 2012 مجهز به چندین ویژگی ایمنی دیگر مانند کیسه هوای پیشرفته نیسان (AABS)، کیسه هوای 2 مرحله‌ای راننده، سیستم کنترل فشار باد تایرها و حسگرهای کمربند ایمنی است.

قیمت پایه در نظر گرفته شده برای این خودرو در مدل S 5‌/‌2 حدود 33 میلیون تومان و برای مدلSR 5‌/‌3 حدود 38میلیون تومان تعیین شده است.

autoweek / مترجم: آتنا حسن‌آبادی

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها