jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۴۳۸۰۴   ۱۰ آذر ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۴

یک متخصص کودکان و نوزادان گفت: حدود 20 روز است که ویروس جدید سرماخوردگی با علائم عفونت‌های میکروبی در بین اطفال دیده شده است. علیرضا انتظاری در گفت‌وگو با فارس افزود:این ویروس با علائم تنفسی و گوارشی مانند اسهال و استفراغ بروز می‌کند و در نگاه اول بروز یک بیماری عفونی در طفل، تصور می‌شود.

وی با هشدار درباره خود درمانی برای بیماری سرماخوردگی،‌ افزود: در صورتی که بیمار دست به خوددرمانی بزند و مثلاً برای جلوگیری از آبریزش بینی از آنتی‌هیستامین استفاده کند، همین امر باعث می‌شود که عفونت‌های موجود در بدن دفع نشود و احتمال بروز عواقبی مانند ذات‌الریه در فرد بیمار وجود دارد.

این متخصص کودکان و نوزادان تأکید کرد: خود درمانی علاوه بر این‌که باعث درمان نمی‌شود موجب مشکلات بعدی برای فردشده و سیر درمان را از مسیر اصلی خود خارج می‌کند و باعث طولانی‌تر شدن روند بهبود می‌شود. همچنین استفاده از دارو با دوز نامناسب و ناشناس باعث بروز عوارض منفی در اطفال می‌شود که نیاز است برای آن عوارض، درمان دیگری انجام شود.

وی تصریح کرد: استفاده بی‌رویه و نامناسب از آنتی‌بیوتیک‌ها نیز باعث اختلال در سیستم ایمنی بدن از راه حذف برخی فلورهای طبیعی روده می شود که نقش حفاظتی در بدن دارند؛ بعلاوه باعث بروز اختلالات گوارشی مانند اسهال و همچنین عوارض آن مانند کم آبی بدن می‌شود؛ از طرف دیگر 70 تا 80 درصد سرماخوردگی‌ها ویروسی است و نیاز به مصرف آنتی‌بیوتیک ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر