jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۳۵۷۱۵   ۲۶ مهر ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۳

معاون وزیر نیرو درحالی از پیش‌بینی بارندگی‌های عادی در پاییز امسال خبر می‌دهد که می‌گوید با این‌حال برخی از استان‌ها با مشکل کم‌آبی روبه‌رو خواهند بود. محمدرضا عطارزاده در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص وضعیت بارش‌ها در سال آبی گذشته (مهر 1389 تا پایان شهریور 1390) اظهار کرد: سال آبی گذشته با 196 میلی متر بارش و با کاهش 21 درصدی بارندگی‌ها در مقایسه با متوسط بلندمدت به پایان رسید.

وی درباره وضعیت روان‌آب‌ها در سال آبی 1390 - 1389 نیز که تاثیر قابل توجهی بر تامین آب پاییز و زمستان خواهد داشت، تصریح کرد: روان‌آب‌ها با 52 تا 56 درصد کاهش مواجه بوده است که نشان از خشکسالی نسبی در سال آبی گذشته در ایران دارد. وی با این‌حال اظهار کرد: مخازن سدهای کشور با 19 میلیارد مترمکعب وارد سال جدید آبی شده است و این نشان از مدیریت خوب مخازن در سال گذشته می‌دهد.

عطارزاده درخصوص پیش‌بینی وضعیت بارش‌ها در 3 ماهه پاییز امسال گفت: وضعیت بارش‌ها در 3 ماهه پاییز در اغلب مناطق نرمال پیش‌بینی می‌شود و تنها در برخی مناطق مرکزی و جنوبی از جمله استان‌های فارس، بوشهر و اصفهان از نرمال پایین‌تر خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر