jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۳۵۳۸۸   ۲۶ مهر ۱۳۹۰  |  ۲۳:۴۰

معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: بازرسان یونسکو برای بررسی شرایط خروج ارگ بم از فهرست «میراث جهانی در خطر»، روز سه شنبه وارد این شهر شدند.

 محسن موحدی افزود: بازرسان یونسکو تاکنون در موارد متعدد از ارگ بم و این شهر تاریخی بازدید کرده‌اند.

وی با اشاره به این‌که بازدیدهای کنونی در راستای بررسی و ارزیابی طرح‌های مدیریتی ارائه شده، انجام می‌شود، اظهار کرد: در این بازدید‌ها بازرسان به چگونگی عمل به طرح‌های مدیریتی و رعایت معیارهای مد نظر سازمان یونسکو، توجه خواهند داشت.

وی افزود: در صورت تامین رضایت این بازرسان، ارگ بم که در فهرست میراث جهانی در خطرقرار دارد، از این فهرست خارج شده و به عنوان یک میراث جهانی تلقی خواهد شد.

موحدی به ایرنا گفت: استاندار کرمان و معاونین وی و دیگر مسولان در این زمینه توجه و تلاش داشته اند و با توجه به اقدامات خوب انجام شده در سطح استان و شهرستان امیدواریم که ارگ بم از فهرست میراث در خطر خارج شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر