jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۴۳۵۱۶۸   ۲۵ مهر ۱۳۹۰  |  ۲۱:۴۶

مدیرکل نظارت بر دارو و مواد مخدر وزارت بهداشت گفت: باید به ازای هر 100 نسخه یک داروساز موجود باشد این در حالیست که متاسفانه 30 درصد از بیمارستان‌های کشور، داروساز ندارند.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا شانه‌ساز در شانزدهمین سمینار دانشجویان داروسازی سراسر کشور افزود: داروخانه‌های موجود در سطح کشور از این پس با توجه به عواملی مانند فضای داروخانه، نحوه ارائه خدمات، شرایط نگهداری دارو و شرایط ساخت داروهای ترکیبی، امتیازبندی می‌شوند و درصورتی که امتیاز یک داروخانه از حداقل در نظر گرفته شده کمتر باشد مجوز آن‌ باطل می‌شود.

مدیرکل نظارت بر دارو و موادمخدر وزارت بهداشت با اشاره به این‌که سیستم ارزشیابی داروخانه‌ها تغییر کرده است، اظهار کرد: از این پس تمام داروخانه‌های سطح کشور سالانه چهار بار ارزشیابی می‌شوند.

شانه‌ساز گفت: قوانین و مقررات عرصه داروسازی با همکاری تعزیرات حکومتی در مجلس شورای اسلامی در حال بازنگری است و در صورتی که فقط 80 تا 90 درصد لایحه موجود به تصویب برسد بسیاری از مشکلات این حوزه برطرف می‌شود.

مدیر کل نظارت بر دارو و مواد مخدر وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت تولید و عرضه ترامادول تاکید کرد: تا قبل از سال 86، سالانه 800 میلیون عدد داروی ترامادول در کشور تولید می‌شد که اکنون با اقدامات انجام شده تولید این دارو 10 برابر کاهش یافته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر