jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۴۳۳۵۲۸   ۱۷ مهر ۱۳۹۰  |  ۰۷:۰۰

بررسی های جدید نشان می دهد کودکانی که اضافه وزن دارند تقریبا سه برابر بیشتر از سایر همسالانشان با خطر ابتلا به فشار خون بالا روبرو هستند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، پزشکان و محققان آمریکایی با بررسی هزار و صد و یازده کودک در ایالت ایندیانا ظرف مدت چهار سال دریافتند چهارده درصد کودکانی که اضافه وزن دارند به فشار خون بالا مبتلا می شوند در حالی که فقط پنج درصد کودکان با وزن طبیعی فشار خون می گیرند.

محققان عوامل دیگری از جمله نژادی و ژنتیکی را در ابتلا به فشار خون بالا موثر دانستند اما خطر ابتلا به فشار خون را به سبب اضافه وزن بسیار بالا اعلام کردند.

حدود چهل و دو درصد کودکان مورد مطالعه سیاهپوست بودند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.