jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۲۹۵۹۹   ۲۹ شهريور ۱۳۹۰  |  ۱۲:۱۳

مدیرکل آموزش دوره راهنمایی وزارت آموزش و پرورش گفت: دو درصد دانش آموزان مقطع راهنمایی دچار افت تحصیلی هستند و کمتر از این درصد را دانش آموزان مردودی تشکیل می‌دهند.

منوچهر فضلی خانی در گفتگو با مهر افزود: در سال 1381 افت تحصیلی در مدارس راهنمایی 9 درصد بوده که در سال گذشته به دو درصد رسیده است.در واقع میزان پیشرفت تحصیلی در دوره راهنمایی در سال 1381، 91 درصد بوده که طی سال جاری به 98 درصد رسیده است.

وی گفت: خوشبختانه در دوره راهنمایی در چند سال گذشته سیر صعودی را در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان داشته ایم و هم اکنون مسئله جدی برای ما نیست چرا که دانش آموزان ما به جایگاه مطلوبی می رسند.

مدیرکل دفتر راهنمایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه دغدغه جدی ما ارتقای کیفیت در دوره راهنمایی است، افزود: برنامه های مفصلی در این باره داریم  چرا که در سند تحول بنیادین هم تاکید فراوانی بر ارتقای کیفیت شده و در برنامه پنجم نیز از ما خواسته اند که کیفیت را ارتقا دهیم و در دوره راهنمایی هم برنامه 10 گانه ای را تدوین کرده ایم که آن را اجرا خواهیم کرد.

فضلی خانی همچنین درباره شیوه آموزش دروس زبان انگلیسی و عربی در دوره راهنمایی و ناکارآمدی آن، گفت: در برنامه درس ملی برای آموزش این دروس برنامه ریزیهایی شده است که در تقویت آن موثر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

دوباره تعطیلات و دوباره ممنوعیت سفر؛ موضوعی که در یک‌سال گذشته به‌دفعات با آن روبه‌رو شده‌ایم اما موضوع مهم این است که باوجود اعمال محدودیت و ممنوعیت سفر در تعطیلات پیش‌رو چه نقصی وجود دارد که ممکن است به اوج گرفتن دوباره بحران کرونا دامن بزند؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر
نظرسنجی بیشتر
پیش بینی شما از نتیجه دربی استقلال و پرسپولیس ؟
برد استقلال
برد پرسپولیس
تساوی