jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۱۵۰۹۳ ۱۹ تير ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۱

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب نوشت: دکتر عبدالفتاح طاروطی، قاری مصری و از اعضای هیأت داوران بیست و‌ هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در حاشیه دیدار رهبر معظم انقلاب با شرکت‌کنندگان در این مسابقات گفت: ما احساس می‌کنیم که آیت‌الله خامنه‌ای از حافظان قرآن هستند، به تجوید تسلط دارند و از شناخت کافی نسبت به علم مقامات تلاوت برخوردارند.عبدالفتاح طاروطی همچنین با بیان این‌که از اولین سال حضورش در ایران و تلاوت در حضور رهبر انقلاب 14 سال می‌گذرد، افزود: جلساتی که در محضر آیت‌الله خامنه‌ای تلاوت داشتم، از خاطرات جالب زندگی من محسوب می‌شود، خصوصا همین جلسه آخر که صحبت نسبتاً مفصل‌تری میان من و ایشان صورت گرفت.

وی افزود: ‌بعد از تلاوت نیز در جلسه عمومی خدمت ایشان رسیدم و رهبر انقلاب فرمودند: «تلاوت خوب و تأثیرگذار و محزونی بود و اشک ما را جاری کرد. به خاطر این صوت و تلاوت زیبا تبریک می‌گویم.» من در پاسخ گفتم «من نیز به شما تبریک می‌گویم؛ به خاطر انقلاب اسلامی مصر که به برکت انقلاب اسلامی ایران رخ داده است. ایشان پاسخ دادند: «انقلاب اسلامی مصر به برکت قرآن شکل گرفته و پیروزی در سراسر جهان اسلام نزدیک خواهد بود.»

گسترش دیپلماسی فناوری

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از تهیه فهرستی از فناوری‌هایی که قابلیت اهدا به سایر کشورها را دارند خبر داد و گفت: این لیست به رئیس‌جمهور اهدا شد که در این راستا رئیس‌جمهور اخیرا هواپیمای 4 نفره‌ای را به ترکمنستان هدیه کرد.به گزارش مهر، نسرین سلطانخواه در مراسم معارفه معاونت‌های فناوری و نوآوری و امور بین‌الملل و انتقال فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به ارسال هدایای ریاست جمهوری به روسای سایر کشورها اشاره کرد و ادامه داد: این اقدام ریاست‌جمهوری نشان می‌دهد که باید در عرصه دیپلماسی فناوری فعالیت‌ها به گونه‌ای باشد که کمک‌کننده توسعه فناوری در کشور باشد.وی آخرین هدیه فناورانه رئیس‌جمهور را به کشور ترکمنستان ذکر و خاطرنشان کرد: در حال حاضر آموزش‌های کادر فنی ترکمن به پایان رسیده و این هواپیما آماده حرکت به سمت ترکمنستان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر