مدیرعامل آبفای مازندران گفت: سیل کلاردشت به تأسیسات آبرسانی این شهر 27 میلیارد ریال خسارت وارد کرد.
کد خبر: ۴۱۴۱۵۶

محمدتقی حسین زاده در گفتگو با مهر، تشکیل جلسه ستاد بحران منطقه در محل اداره کلاردشت با حضور مدیر منطقه، رئیس اداره کلاردشت و کارشناسان وعوامل فنی این اداره را از نخستین اقدامات این شرکت در ساعات اولیه بروز این حادثه اعلام کرد.

وی گفت: پس از تشکیل این ستاد مسیر خط انتقال از ابتدای محله رودبارک تا تصفیه خانه مورد بازدید قرار گرفت و نقاط آسیب دیده خطوط انتقال مشخص شد.

حسین‌زاده اظهار کرد: با مساعدت شهرداری چالوس و در اختیار قراردادن یک دستگاه لودر، عملیات آزادسازی معبر برای انتقال لوله و اتصالات انجام و در اولین مرحله عملیات بازسازی خطوط آسیب دیده اجرای عملیات لوله‌گذاری به اقطار 225 و 200 میلیمتر پلی اتیلن و وارد کردن 60 لیتر آب در ثانیه به شبکه توزیع در دستور کار شرکت قرار گرفت.

وی افزود: با اجرای این عملیات که با تلاش شبانه روزی کارکنان شرکت آب و فاضلاب مازندران و با اعزام اکیبهای مختلف از سایر مناطق استان صورت گرفت، آبرسانی به 40 درصد مشترکین حوزه شهری انجام شد.

حسین زاده، از اعزام تانکرهای آبرسانی سیار از مناطق تابعه شرکت آب و فاضلاب مازندران خبر داد و گفت: تعداد 11 دستگاه نیسان هر کدام به ظرفیت دو هزار لیتر و یک دستگاه تانکر 10 هزار لیتری، چهار دستگاه تانکر آبرسانی از مناطق مختلف استان تهران، یکدستگاه تانکر 11هزار لیتری از آبفار گلستان وظیفه آبرسانی به مشترکین و شهروندان کلاردشتی را به صورت مستمر به عهده دارند.

وی از تجهیز و راه اندازی دستگاه بسته بندی آب شرکت آب و فاضلاب مازندران و توزیع آن در سطح مناطق حادثه دیده وسیل زده خبر داد وافزود: برای آبرسانی به مناطق پرمصرف حادثه دیده با استقرار مخازن پنج هزار لیتری در هشت منطقه خدمات لازم به این مناطق ارائه می‌شود.

وی گفت: برای تأمین آب شرب سالم و بهداشتی دو دستگاه کلریناتور مایعی در منطقه نصب و راه اندازی شد.

مدیرعامل آبفای مازندران، لوله‌گذاری به طول 200 متر و به قطر 110 میلیمتر جهت برداشت آب از چشمه شیلات را از دیگر اقدامات شرکت آب و فاضلاب مازندران در تأمین آب شرب مناطق سیل زده اعلام کرد.

حسین زاده، تخریب محل آبگیری تصفیه خانه و خط انتقال آب به طول 400 متر و به قطر 300 میلی متر، تخریب بخشی از مسیر خط انتقال 300 فولادی تصفیه خانه به منهول تقسیم آب شهری و روستایی بطول 400 متر، تخریب دو کیلومتر خط انتقال اشتراکی آب و فاضلاب شهری و روستایی، تخریب چهار فقره پل خط انتقال عبوری از عرض رودخانه، تخریب شبکه توزیع در محله رودبارک و ولواس و مکاسر، تخریب لوله روگذر فولادی 150 از چاه فلمن به خط انتقال 300 میلیمتر را از خسارات وارده ناشی از سیل کلاردشت به تأسیسات آبرسانی شرکت آب و فاضلاب مازندران عنوان کرد.

وی گفت: به علت پائین بودن رودخانه در محل آبگیری نیاز به انتقال محل آبگیری و خط انتقال حداقل بطول 500 متر است.

 حسین زاده، برآورد خسارات وارده به تأسیسات آبرسانی شرکت آب و فاضلاب مازندران در سیل کلاردشت را 27 میلیارد ریال اعلام کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها