jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۱۳۵۶۶ ۱۴ تير ۱۳۹۰  |  ۲۰:۳۷

معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش، آمار دانش‌آموزان معتاد را آن قدر ناچیز می‌داند که قابل بیان نیست.

زکریا یازرلو در گفت‌وگو با فارس توضیح داد: اگر احتمالا دانش‌آموزی به یک رفتار غیرارزشی آلوده شود، در این صورت برای او هسته‌های مشاوره و راهنمایی داریم که نه به صورت طرد و قهر، بلکه با رویکرد بازسازی دانش‌آموز آسیب‌دیده عمل می‌کنند.

وی اضافه کرد: اگر دانش‌آموزی از فضای بیرونی تأثیر پذیرفت و به آسیب‌های اجتماعی آلوده شد، آموزش و پرورش به دو گونه با او برخورد می‌کند؛ بر این اساس در مرحله اول برخورد راهنمایی و مشاوره‌ای با او خواهد داشت که اگر این برخورد نتیجه ندهد، در مرحله بعد دانش‌آموز آسیب‌دیده به محیط‌های بازسازی حرفه‌ای و کلینیک‌های تخصصی ارجاع می‌شود.

یازرلو در مورد سیاست این وزارتخانه در زمینه ارائه آمار شیوع اعتیاد در میان دانش‌آموزان تصریح کرد: اگر چنانچه آماری وجود داشته باشد، آموزش و پرورش برای انتشار آن خودداری نخواهد کرد و در رابطه با موضوعاتی مانند نگران شدن جامعه نیز ما چنین احتیاط‌هایی نداریم چرا که مخفی کردن کاستی‌ها، ضررهای جبران‌ناپذیری برای آینده دانش‌آموزان خواهد داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر