jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۴۰۹۷۵۵ ۲۷ خرداد ۱۳۹۰  |  ۱۴:۱۶

معاون وزیر بازرگانی اعلام کرد:

قیمت‌گذاری نان با رتبه‌بندی نانوایی‌ها

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران گفت: در سال 90 همه واحدهای نانوایی رتبه‌بندی می‌شود و قیمت‌گذاری نان براساس رتبه نانوایی‌ها خواهد بود.

حمید علیخانی در گفتگو با  فارس، اظهار داشت: در سال 90 همه واحدهای نانوایی رتبه‌بندی می‌شود چرا که ما بیش از این تجربه رتبه‌بندی کارخانجات آرد را داشته‌ایم و معتقدیم برای ارتقاء کیفیت نان باید درجه‌بندی و رتبه‌بندی بین واحدهای نانوایی نیز صورت گیرد.

وی افزود: باید بین واحد نانوایی که تولید با کیفیت نان دارد با واحدی که توجه به کیفیت ندارد تفاوت وجود داشته باشد. لذا همین تفاوت‌ها است که باعث می‌شود قیمت‌ها نیز تغییر کند.

معاون وزیر بازرگانی گفت: من هم شنیده‌ام که برخی واحدهای نانوایی تعطیل شده است اما مستندات آن را ندیده‌ام اما دولت سه راه پیش‌بینی کرده است تا واحدهایی که پس از هدفمند کردن یارانه‌ها تولید آنها مرقوم به صرفه نیست، مورد حمایت قرار گیرد.

وی افزود: اولین راه‌حل این است که واحدهای تعطیل شده با تسهیلات 7 درصدی مجتمع نان بزنند. دومین حمایت این است که بدون اینکه از این واحدها عوارض تغییر شغل دریافت شود شغل خود را تغییر دهد و سومین راه‌حل و حمایت دولت این است که اگر واحدهای نانوایی قادر به تولید نان با شرایط جدید و کیفیت خوب نیستند فروشگاه‌های نان بزنند و توزیع کننده نان شوند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار داشت: ما در نظر داریم که در مناطق 22 گانه تهران 22 فروشگاه الگو ایجاد کنیم تا بقیه نانوایی‌ها بدانند که نانوایی مورد نظر مردم باید چه ویژگی‌ داشته باشد و از آن الگو‌برداری کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

باید به تغییر نسخه اندیشید

باید به تغییر نسخه اندیشید

آنچه امروز در عرصه اقتصاد ایران می‌گذرد نشان‌دهنده و حکایتگر وجود مشکلی ساختاری و ساختی در اقتصاد کشور است،‌ مشکلی که رفع آن فقط از طریق بازطراحی بنیادین و انقلابی این اقتصاد و تغییر نسخه کلان حاکم بر آن امکان‌پذیر است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر