jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۰۹۷۲۷ ۲۴ خرداد ۱۳۹۰  |  ۱۹:۰۰

نخستین جشنواره‌ قایقرانی در رودخانه‌های خروشان(رفتینگ) مرداد‌ امسال در ایران برگزار می‌شود. کیانوش محرابی، رئیس هیأت‌مدیره و مدیرعامل انجمن رفتینگ با اعلام این خبر به ایسنا افزود: این جشنواره که پیش از ماه مبارک رمضان به مدت 2 هفته در رودخانه‌ ارمند استان چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود، شامل چند برنامه از جمله کارگاه رودخانه و ایمنی سفرهای رفتینگ، دوره‌ داوری رفتینگ، مسابقه‌های گردشگری رفتینگ، دوره‌ بین‌المللی آموزش راهنمایان رفتینگ و دوره‌ سرپرستی رودخانه‌های رفتینگ است.

به گفته او نماینده‌ای از فدراسیون بین‌المللی رفتینگ برای اجرای این برنامه با انجمن همکاری می‌کند و در جریان برگزاری جشنواره، این استاد بزرگ رفتینگ در ایران حضور خواهد داشت.

محرابی افزود: در این جشنواره‌ برای روستایی‌های آن منطقه نیز برنامه‌هایی داریم و مسابقه‌هایی را میان آنها، گردشگران، راهنمایان و ورزشکاران برگزار می‌کنیم.

وی با بیان این‌که حضور در این جشنواره هیچ محدودیتی ندارد و برای همه آزاد است، گفت: برای قایقرانی در رودخانه‌ ارمند لازم نیست گردشگران تخصص یا مهارتی در قایقرانی داشته باشند؛ ولی دوره راهنمایان و داوری برای شرکت‌کنندگان خاص خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر