jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۰۹۶۴۸ ۲۴ خرداد ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۴

برخی زنان پس از زایمان به کمردرد مبتلا می‌شوند که این موضوع ناشی از ضعف عضلات ناحیه لگن و شکم بوده و می‌توان با انجام حرکات ورزشی مناسب کمردردهای پس از زایمان را کاهش داد. عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان این‌که کمردردهای پس از زایمان، عارضه‌ای شایع است که در بسیاری از زنان مشاهده می‌شود، افزود: کمردردهای پس از زایمان معمولا به دلیل ضعف عضلات ناحیه لگن و شکم بروز می‌کند، البته تورم و افزایش وزن ناشی از بارداری نیز در این زمینه بی‌تاثیر نیست.

به گزارش ایسنا،دکتر علی اصغر ارسطو تصریح کرد: با انجام تمرینات بدنی مناسب در دوران بارداری و استراحت کافی و انجام کارهای روزانه به صورت اصولی می‌توان از کمردرد پس از زایمان پیشگیری کرد. در دوران بارداری مفاصل لگن و ستون فقرات شل می‌شوند و به این ترتیب نشستن یا ایستادن در حالت نامناسب و همچنین بلند کردن اشیای سنگین می‌تواند موجب کمردرد شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز خاطرنشان کرد: در دوران بارداری عضلات شکم به دلایل هورمونی شل می‌شوند و حالت افتادگی پیدا می‌کنند. بازگشت عضلات به حالت اولیه نیازمند انجام تمرینات و حرکات ورزشی مناسب است و برای بازگشت به شرایط جسمانی پیش از بارداری، باید پس از زایمان حرکات ورزشی منظمی زیر نظر متخصص انجام شود.

ارسطو توضیح داد: در دوران بارداری عضلات لگن برای حمایت از مثانه بزرگ می‌شوند و این حالت کمردرد را تشدید می‌کند بنابراین می‌توان با انجام حرکات ورزشی مناسب در دوران بارداری، درد کمر را کاهش داد، همچنین استفاده از شکم‌بندهای مناسب در دوران بارداری می‌تواند از افتادگی عضلات در این دوران پیشگیری کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر