ورزش؛ مفید برای کمردردهای پس از زایمان

برخی زنان پس از زایمان به کمردرد مبتلا می‌شوند که این موضوع ناشی از ضعف عضلات ناحیه لگن و شکم بوده و می‌توان با انجام حرکات ورزشی مناسب کمردردهای پس از زایمان را کاهش داد. عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان این‌که کمردردهای پس از زایمان، عارضه‌ای شایع است که در بسیاری از زنان مشاهده می‌شود، افزود: کمردردهای پس از زایمان معمولا به دلیل ضعف عضلات ناحیه لگن و شکم بروز می‌کند، البته تورم و افزایش وزن ناشی از بارداری نیز در این زمینه بی‌تاثیر نیست.
کد خبر: ۴۰۹۶۴۸

به گزارش ایسنا،دکتر علی اصغر ارسطو تصریح کرد: با انجام تمرینات بدنی مناسب در دوران بارداری و استراحت کافی و انجام کارهای روزانه به صورت اصولی می‌توان از کمردرد پس از زایمان پیشگیری کرد. در دوران بارداری مفاصل لگن و ستون فقرات شل می‌شوند و به این ترتیب نشستن یا ایستادن در حالت نامناسب و همچنین بلند کردن اشیای سنگین می‌تواند موجب کمردرد شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز خاطرنشان کرد: در دوران بارداری عضلات شکم به دلایل هورمونی شل می‌شوند و حالت افتادگی پیدا می‌کنند. بازگشت عضلات به حالت اولیه نیازمند انجام تمرینات و حرکات ورزشی مناسب است و برای بازگشت به شرایط جسمانی پیش از بارداری، باید پس از زایمان حرکات ورزشی منظمی زیر نظر متخصص انجام شود.

ارسطو توضیح داد: در دوران بارداری عضلات لگن برای حمایت از مثانه بزرگ می‌شوند و این حالت کمردرد را تشدید می‌کند بنابراین می‌توان با انجام حرکات ورزشی مناسب در دوران بارداری، درد کمر را کاهش داد، همچنین استفاده از شکم‌بندهای مناسب در دوران بارداری می‌تواند از افتادگی عضلات در این دوران پیشگیری کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها