jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۰۹۴۵۲ ۲۵ خرداد ۱۳۹۰  |  ۱۶:۴۴

باستان‌ شناسان پرویی خبر دادند:

کشف مقبره‌های قوم اینکا در پرو

باستان‌ شناسان پرویی در ارتفاعات دو مایلی از سطح دریا و در کوه‌های آند در پرو موفق به کشف 370 مقبره باستانی متعلق به مردمان تمدن اینکا شدند.

به گزارش ایرنا،‌ سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روز چهارشنبه اعلام کرد: این مقبره‌ها که در ارتفاعات جنوب پرو کشف شده‌اند در فاصله سال‌های 1400 و 1500 میلادی ایجاد شده و درون برخی از آنها هنوز بقایای اجسادی که داخل سبدهایی حصیری قرار داشتند، دیده می‌شود.

با وجود کشف 370 مقبره، باستان‌شناسان معتقدند،‌ مقبره‌ها و آثار و اشیا دیگری نیز در این منطقه وجود دارد که می‌توان با بررسی‌های بیشتر به آنها دست یافت.

برخی محققان،‌ سنگلاخی بودن این منطقه را یکی از عوامل دشوار کننده روند کاوش‌ می دانند و نسبت به ادامه کار اظهار نا امیدی کردند.

خطرناک بودن محل مقبره‌ها و قرار گرفتن آنها در مناطقی پرشیب در دامنه کوه‌ها، فرضیه‌های تازه‌ای از آداب و سنن کفن و دفن مردمان این منطقه را بین باستان‌شناسان به وجود آورد. سننی که نشان می‌دهد مردمان این دوره، احترام زیادی برای مردگان خود قایل بودند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر