jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۴۰۹۱۷۰ ۲۴ خرداد ۱۳۹۰  |  ۱۳:۳۷

زمین لرزه 6.9 ریشتری، بخش هایی ازاندونزی را به شدت لرزاند.تاکنون خبری درباره خسارات احتمالی این زمین لرزه گزارش نشده است.

به گزارش فارس، زمین لرزه 6.9 دهم ریشتری شب گذشته بخش های شرقی این کشور را به لرزه درآورد.مقامات این کشور بلافاصله خواستار هوشیاری مردم و مراقبت از کودکان و افراد مسن شدند چرا که این افراد بیشتر در معرض آسیب حوادث غیرمترقبه قرار دارند.

بر اساس گزارش‌ها، اندونزی اعلام کرده است که این حادثه موجب سونامی نخواهد شد اما همه باید مراقب شرایط بوده و سازمان‌های امدادرسانی در حالت آماده باش، منتظر اعلام بعدی باشند.

تاکنون خبری درباره خسارات احتمالی این زمین لرزه گزارش نشده است و کارشناسان امید دارند که در حوالی مرکز زمین لرزه محل‌ها و منازل مسکونی مقاومت کافی برای زلزله داشته باشند تا خسارات به حداقل برسد.

آژانس زمین شناسی و لرزه‌نگاری اندونزی نیز اعلام کرده است که محل این زمین لرزه با مناطق مسکونی منطقه فاصله داشته است اما پس لرزه یا زمین لرزه‌های دیگر در این منطقه محتمل است.

اندورنزی کشوری زلزله خیز است و هر ساله چندین زلزله شدید در این کشور روی می‌دهد و تلفات و خسارات زیادی را به مردم و دولت این کشور تحمیل می کند.

هر چند دولت اندونزی سعی کرده است که آموزش‌های لازم را به مردم کشورش بدهد اما بعضاً شدت لرزش به اندازه‌ای است که جلوی صدمات و تلقات آن را نمی‌توان گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر