jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۴۰۸۵۰   ۲۳ ارديبهشت ۱۳۸۳  |  ۲۲:۳۰

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با همتای الجزایری خود گفت : روش غلط امریکا نه تنها تروریسم را از میان نبرده ، بلکه آن را گسترش نیز داده است.


به گزارش اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه ، سید کمال خرازی افزود: عملکرد غلط امریکا در اسرائیل و عراق از نمونه های آشکار این عملکرد ناپسند است . وی اظهار کرد ، ایران با ارائه طرح گفتگوی تمدنها در صدد جلوگیری از بروز تنش و جنگ تمدنها بود ، اما امریکا به بهانه های واهی دنیا را دستخوش ناامنی و به اشتباه تصور کرد که با قدرت نمایی می تواند بر جهان مسلط شود. وی گفت : برای مبارزه با تروریسم باید الگوسازی کرد و کشورهای اسلامی مسوولیت سنگینی در این راه دارند. عبدالعزیز بلخادم ، وزیر امور خارجه الجزایر هم در این دیدار با مهم دانستن نقش ایران در ایجاد ثبات و امنیت در منطقه ، آخرین تحولات شمال آفریقا و اتحادیه مغرب عربی را به اطلاع وزیر امور خارجه ایران رسانید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

امروزه مشارکت مردم در صحنه انتخابات از مهمترین و متداول‌ترین نوع مشارکت سیاسی است. مقبولیت سیستم‌های مبتنی بر دموکراسی مدرن، اساسا به مشارکت‌ های مردمی که بیشتر در انتخابات معنا دارد مربوط می‌شود.

نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر