توسط محققان کشورمان ساخته شد

ساخت هواپیمای برقی بدون سرنشین

پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند مدل آزمایشی هواپیمای بدون سرنشینی را عرضه کردند که در حین پرواز بدون نیاز به سوخت فسیلی ماموریت های خود را انجام می دهد.
کد خبر: ۴۰۷۷۴۴

حسن اکبری لایق - مجری طرح در گفتگو با مهر با اشاره به جزئیات این هواپیما اظهار داشت: این هواپیما 1.5 متر طول دارد و دو بال آن نیز 2 متر و فاصله آن از زمین قبل از پرواز بیش از ۴۰ سانتیمتر است.

وی با تاکید بر اینکه این هواپیما با استفاده از انرژی برق پرواز می کند، توضیح داد: این هواپیما در زمان برخاستن از باند فرودگاه با موتور بنزینی کار می کند و به محض بلند شدن از زمین، موتور بنزین سوز آن خاموش و موتور دیگری که مجهز به آلترناتور است روشن می شود.
 
اکبری لایق، آلترناتور را توربین های تامین کننده انرژی توصیف کرد و افزود: موتور دوم با استفاده از آلترناتورهای موجود در آن برق مورد نیاز برای پرواز این هواپیما را تولید می کند.

مجری طرح با تاکید بر اینکه این هواپیما با این سیستم می تواند به صورت نامحدود پرواز کند، خاطرنشان کرد: این هواپیما این قابلیت را دارد که پس از پرواز با برق تولیدی خود به وسیله توربین ها در مدت زمان نامحدود پرواز کند اما مدل آزمایشگاهی آن توانایی 2 ساعت پرواز را دارد.
 
وی با بیان اینکه از تست های این هواپیما نتایج خوبی به دست آمد، افزود: در حال حاضر نمونه آزمایشی این هواپیما برای تایید ارائه شده است که در صورت تایید نهایی نمونه مسافربری و باربری این پرنده تولید خواهد شد.
 
این پژوهشگر از ثبت این پروژه خبر داد و گفت: هزینه پایین، امنیت بالای هواپیما، زمان پرواز نا محدود، آلوده نکردن هوا و تولید برق توسط خود هواپیما از جمله مزایای این هواپیما است.

«اکبری لایق» افزود: کاربرد این نوع هواپیما در پروازهای شناسایی، بلند مدت با سرنشین و بدون سرنشین است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها