نکویی‌مهر خبرداد:

رواج سفته‌بازی در بازار خودرو

معاون وزیر بازرگانی از اجرای برنامه‌ای ویژه برای مقابله با سفته‌بازی در بازار خودروهای وارداتی خبر داد و گفت: پرونده دو خودروساز داخلی که بدون مجوز اقدام به افزایش قیمت کردند، به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
کد خبر: ۴۰۷۶۳۰

محمدحسن نکویی‌مهر در گفتگو با مهر از مقابله با هرگونه سودجویی در بازار خودرو خبرداد و گفت: به تازگی سفته‌بازی و برخی سودجویی‌ها در بازار خودروهای وارداتی مشاهده می‌شود که بر این اساس، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با تدابیر ویژه‌ای برای ساماندهی بهتر و نظم بیشتر در واردات خودرو، افزایش کاذب قیمت‌ خودروهای وارداتی را متوقف خواهد کرد.

معاون وزیر بازرگانی افزود: واردات خودرو بر اساس تعرفه‌های مصوب صورت می‌گیرد و شرکت‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی که می‌توانند خدمات پس از فروش خودرو را ارایه کنند، مبادرت به واردات خودرو می‌کنند، البته نوع و مشخصات خودروهای قابل ورود بر اساس ضوابط فنی و استانداردهای مرتبط، به عهده مراجع ذی‌صلاح است.

وی با بیان اینکه در دو سال اخیر روند واردات خودرو تغییرات معناداری نداشته و میزان واردات، حدود 3.5 درصد تولیدات داخلی بوده است، تصریح کرد: در این راستا حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در بخش نظارت بر قیمت خودورهای وارداتی در سطح واردکنندگان بوده که قیمت آن از سوی کمیته قیمت‌گذاری خودرو انجام می‌شود، همچنین رسیدگی به شکایات مردمی در خصوص قیمت و خدمات پس از فروش خودروهای داخلی و وارداتی نیز فعال بوده و با هرگونه تخلف، برخورد قانونی خواهد شد.

به گفته نکویی‌مهر، در خصوص خودورهای داخلی نیز برخی شرکتها مبادرت به افزایش قیمت برخی از خودروهای تولیدی کرده بودند که پس از استعلام از کمیسیون قیمت‌گذاری خودرو، شرکتهایی که بدون مجوز به افزایش قیمت مبادرت ورزیده بودند، شناسایی و تاکنون دو خودروساز به دلیل ارتکاب تخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شده‌اند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها