jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۳۹۶۳۳۶ ۲۹ فروردين ۱۳۹۰  |  ۱۷:۵۵

دو خواهر که با سرکرده‌گی متهم سابقه‌داری اقدام به اخاذی در شهرستان ساری می‌کردند ، دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ عظیمی رییس پلیس آگاهی استان مازندران در توضیح این خبر گفت: در پی شکایت خانمی مبنی بر اینکه شخصی با وی تماس گرفته و شماره تلفن و مشخصات کلیه اعضای خانواده وی را گرفته تا اطلاعات آنان را برای دریافت یارانه‌های ثبت کند.

عظیمی افزود: طبق گفته شاکیه پس از مدتی با برقراری تماس‌های مکرر به بهانه اینکه قصد ازدواج با وی را دارد تقاضای یک قطعه عکس می‌کند که پس از عملی شدن نیتش، درخواست طلاهای وی و خانواده‌ای را کرده و با تهدید اینکه در غیر اینصورت اطلاعات و عکس‌اش را در اختیار خانواده‌اش قرار می‌دهد که در پی آن مالباخته طلاهای خودش و همسر برادرش را در اختیار وی قرار می‌دهد.

وی گفت: با توجه به اهمیت موضوع اکیپی از کارآگاهان پلیس آگاهی فعالیت خود را آغاز کردند و با جمع‌آوری اطلاعات اولیه برای روشن شدن صحت و سقم موضوع اقدام کردند.

عظیمی افزود: کارآگاهان در یک قرار صوری دو متهمه به هویت «سحر – ج» و «سهیلا – ج» که از متهمان سابقه‌دار بودند را دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال دهند.

وی گفت: در بازجویی‌ها متهمان اقرار کردند که با سردستگی شخصی به هویت «غلامرضا – د» که در زندان به سر می‌برد اقدام به اخاذی از مالباخته کرده‌اند در پی این اعترافات کارآگاهان متهم غلامرضا را که دارای سوابق متعدد کیفری بود با هماهنگی مقام قضایی از زندان به پلیس آگاهی انتقال دادند.

عظیمی خاطرنشان کرد: متهم در ابتدا منکر هرگونه ارتباط و جرمی با همدستی سحر و سهیلا شد اما در ادامه با مشاهده اسناد و مدارک علمی کارآگاهان چاره‌ای جز اعتراف نداشته و گفت که از زندان با راهنمایی همدستان خود اقدام به اخاذی می‌کردیم.

رییس پلیس آگاهی استان مازندران گفت: با دریافت اعترافات و تکمیل شدن پرونده متهمان با قرار صادره به جرم اخاذی روانه زندان شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر