jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۳۹۵۲۸۷ ۲۴ فروردين ۱۳۹۰  |  ۲۰:۰۳

سرپرست تیم‌های ویژه امداد و نجات کوهستان و غواصی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اعلام مرگ 12 تن بر اثر غرق‌شدگی در سال گذشته در پایتخت، اظهار کرد: بیشترین حوادث گزارش شده به سازمان آتش‌نشانی مربوط به غرق‌شدگی در سد لتیان بوده است.

رامین نایب پور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در سال گذشته 12 مورد حادثه غریق به سازمان آتش‌نشانی تهران گزارش شد که غواصان جسد 12 تن را یافتند.

وی با بیان این‌که میانگین سنی حادثه‌دیدگان غرق‌شدگی در سال گذشته بین 20 تا 46 سال بوده است، افزود: 99 درصد از حوادث غرق‌شدگی در پایتخت در سد لتیان رخ می‌دهد که علت آن نیز بی‌احتیاطی و عدم آشنایی با شنا در سد لتیان است به طوری که با توجه به ممنوع‌بودن شنا در سد، باز هم شاهد وقوع چنین حوادثی هستیم.

نایب‌پور با بیان این‌که متاسفانه بسیاری از قربانیان این حوادث در زمان حادثه بر اثر وحشت دچار ایست قلبی می‌شوند، افزود: در حال حاضر این یگان امداد با ده عضو در ایستگاه 64 آتش‌نشانی تهران مستقر است.

وی گفت: بیشترین غرق‌شدگی‌ها از اواخر خردادماه تا اواخر شهریورماه سال گذشته رخ داده است.

سرپرست تیم‌های ویژه امداد و نجات کوهستان و غواصی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران درباره برنامه‌های سال جاری نیز اظهار کرد: استقرار بیشتر نیروهای خود در اطراف سد لتیان و گسترش آموزش‌های کامل غواصی از جمله اقداماتی است که در سال جاری مدنظر قرار گرفته است.

به گفته وی نیروهای غریق نجات سازمان آتش‌نشانی تهران در روزهای پنجشنبه و جمعه در اطراف سد لتیان مستقر هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر