jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۹۲۱۶ ۱۲ اسفند ۱۳۸۹  |  ۰۰:۱۰

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور از دارا بودن مجوز واردات 20 تن تریاک که اخیرا در فرودگاه امام خمینی(ره) توقیف شده است، خبر داد. به گزارش ایسنا، سردار نبی‌الله حیدری در این باره گفت: مطابق قانون؛ نظارت و کنترل موادمخدر برعهده پلیس و دستگاه قضایی گذاشته شده است، این در حالی است که قانونگذار ساخت، تولید و توزیع، ورود و خروج و حمل و نگهداری موادمخدر به غیر از استثنای مصارف دارویی و پزشکی آن را جرم دانسته است.

وی گفت: حدود یک ماه قبل، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هماهنگی وزارت بازرگانی، پلیس، گمرک و دستگاه قضایی و هیات بین‌المللی کنترل و نظارت بر مصرف دارویی موادمخدر پزشکی (INBC)؛ محموله‌ای به وزن 5‌/‌17 تن موادمخدر خالص از نوع تریاک که با مشتقات آن به 20 تن می‌رسید، از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) وارد کشور کرد.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور درباره انتشار برخی خبرها در مورد توقیف این محموله گفت: این موادمخدر توقیف نشده بلکه مراحل تشریفات قانونی و گمرکی خود را طی می‌کند که پس از طی مراحل به مقامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحویل داده می‌شود.

به گفته حیدری، این موادمخدر علاوه بر این که دارای مجوز بین‌المللی است برای تجهیزات و مصارف پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا کشفیات داخلی موادمخدر کشور جوابگوی مصارف دارویی نیست، گفت: بحث مشتقات خالص و ناخالص‌بودن موادمخدر در امور پزشکی و دارویی حتما باید زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیات بین‌المللی کنترل و نظارت بر مصرف دارویی موادمخدر پزشکی INBC هزینه و مصرف شود.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور در ادامه از کشف 750کیلوگرم انواع موادمخدر در فرودگاه‌های کشور خبر داد و افزود: از این میزان کشفیات، 480 کیلوگرم آن را شیشه تشکیل می‌دهد.

به گفته وی، در این مدت 3800 نفر به اتهام حمل موادمخدر توسط ماموران پلیس فرودگاه‌ها دستگیر و به مقام قضایی معرفی شده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

خطر کاهش سن ابتلا به کرونا

خطر کاهش سن ابتلا به کرونا

این روزها با شیب کمی شاهد افزایش ابتلا، مراجعه به بیمارستان‌ها و نیز مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا در بازه سنی ۵ تا ۱۷سال هستیم. افزایش ابتلا و بستری در بیمارستان‌ها و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا می‌تواند به‌خاطر ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشور باشد.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر