jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۸۳۸۷ ۰۸ اسفند ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۳

تداوم فعالیت این موسسات، مخاطرات امنیتی در فضای بازار پولی کشور ایجاد می‌کند

بانک مرکزی: با این 15 تعاونی همکاری نکنید

بانک مرکزی طی هشداری به بانک‌های کشور، فعالیت 15 موسسه تعاونی اعتباری را «غیرمجاز» و موجب مخاطرات امنیتی در فضای بازار رسمی پولی کشور دانسته و خواستار عدم ارائه خدمات بانکی به موسسات پولی فاقد مجوز از بانک مرکزی شده است. به گزارش فارس، مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی در این نامه تاکید کرده است که تداوم روند فعالیت این موسسات می‌تواند ضمن ایجاد مخاطرات امنیتی در فضای بازار رسمی پولی کشور، حقوق سپرده‌گذاران را با ریسک جدی مواجه سازد.

این نامه می‌افزاید: به منظور جلوگیری از رقابت ناسالم در فضای پولی کشور و عدم انتقال سپرده‌های مردم و بانک‌ها به موسسات غیرمجاز، به تمامی شعب آن بانک/ موسسه اعتباری در سراسر کشور اعلام نمایند، مطلقا از ارائه هرگونه خدمات بانکی به موسسات پولی فاقد مجوز از بانک مرکزی بجد خودداری نمایند.

تعاونی‌های اعتبار امین طلاب، ذوالفقار ولایت، معین‌الرضا،‌ پیشه‌وران گرگان،‌ پیوند، آینده‌سازان حساس، کشاورزان مازندران، خزر گلشن بابل، پشتکار قزوین، رسالت توس، صبح قریب تبریز، سامان مشهد، اتحاد گرگان، فاتح مهر تهران و اصناف شهریار، 15 تعاونی اعتبار مورد نظر بانک مرکزی را تشکیل می‌دهند. بدیهی است ارائه هرگونه خدمات به این موسسات منوط به ارائه مجوز فعالیت از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر