jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۸۰۹۱ ۰۹ اسفند ۱۳۸۹  |  ۱۶:۴۴

هر دانشجویی که پروژه‌های سفارشی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را اخذ کند به گفته معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم 50 میلیون ریال پژوهانه از سوی وزارت دفاع را از آن خود می‌کند.

محمد مهدی‌نژاد نوری در گفت و گو با مهر در این باره گفت: با توجه به پژوهانه‌ای که از طریق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هماهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشجویان واجد شرایط پرداخت می‌شود، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز اعلام کرده است به دانشجویانی که پروژه‌های سفارشی وزارت دفاع یا موضوعات مدنظر این وزارتخانه را اخذ کنند پژوهانه اعطا می‌کند.

معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم درباره میزان پژوهانه‌ای که وزارت دفاع به دانشجویان واجد شرایط اعطا می‌کند ، گفت: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز به همان میزانی که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کمک می‌کند، به پروژه‌ها کمک خواهد کرد.

مهدی‌نژاد نوری در پاسخ به اینکه چه تعداد اولویت پژوهشی یا پروژه سفارشی از سوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای واگذاری به دانشجویان معرفی شده است ، گفت: اولویت‌های پژوهشی وزارت دفاع متنوع است. وزارت دفاع در رشته‌های مختلف و حتی در حوزه علوم انسانی نیز اولویت‌هایی دارد.

وی درباره مبلغ ریالی پژوهانه اعطایی از سوی وزارت دفاع به دانشجویان واجد شرایط نیز گفت: میزان پژوهانه‌ای که از طرف معاونت علمی و فناوری تعیین شده تاکنون پنج میلیون تومان به ازای یک دانشجو بوده است. وزارت دفاع نیز به همین میزان پژوهانه اعطا می‌کند.

معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم خاطرنشان کرد: همچنین وزارت دفاع برای اجرای پروژه نیز همکاری می‌کند و به عنوان نمونه مواد اولیه، اطلاعات علمی یا آزمایشگاه در اختیار مجریان پروژه قرار می‌دهد.

مهدی‌نژاد نوری در پاسخ به اینکه آیا وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اولین وزارتخانه‌ای است که پژوهانه به دانشجویان اعطا می‌کند ، گفت:«وزارت دفاع اولین وزارتخانه است که به این شکل پژوهانه اعطا می‌کند. البته در گذشته وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نفت نیز در قالب طرحشان به عنوان حمایت از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد یا دکتری مبالغی را پرداخت می‌کردند».

معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم افزود:«البته وزارت صنایع نیز گفته پژوهانه می‌دهم اما اینکه عملا داده باشد یا در حال دادن باشد را خبر نداریم. قانونشان برقرار است اما اینکه عملا داده باشند یا خیر را اطلاعی نداریم».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر