jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۳۸۵۲۰۸   ۲۳ بهمن ۱۳۸۹  |  ۱۸:۲۹

در نخستین روز کاری هفته جاری سهامداران در 13هزار و 623 بار معامله 218 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 678 میلیارد و 58 میلیون ریال در بورس اوراق بهادار تهران مبادله کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، کارگزاران بازار سرمایه در روز 23 بهمن ماه 89 در حالی دست از رقابت برای معامله سهام شرکت‌های کشیدند که ارزش بازار سهام به یک میلیون و 39 هزار و 567 میلیارد ریال رسید.

در پایان معاملات امروز ‌شنبه 23 بهمن‌ماه جاری شاخص کل با 71 واحد افزایش نسبت به روزکاری‌قبل، عدد 22 هزار واحد را نشان می‌دهد، این در حالی است که در مبادلات امروز بازار سرمایه شاخص 30 شرکت بزرگ با رشد 1/8 واحدی به عدد 1330 واحد رسید.
 
در عین حال، شاخص آزاد شناور به 27 هزار و 784 واحد رسید که نسبت به روز چهار‌شنبه 20 بهمن‌ماه امسال 102 واحد افزایش داشته است. شاخص بازار اول هم امروز عدد 18 هزار و 422 واحد را نشان می دهد که این رقم نسبت به روزکاری قبل 80 واحد رشد دارد.
 
در معاملات بازار دوم، شاخص این بازار با کاهش 25 واحدی مواجه شد و در پایان مبادلات در 28 هزار و 804 واحد توقف کرد، همچنین شاخص صنعت با رشد 20 واحدی نسبت به روز چهار‌شنبه 20 بهمن‌ماه در عدد 16 هزار و 705 واحد متوقف شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر