jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۳۸۴۷۸ ۰۸ فروردين ۱۳۸۳  |  ۱۳:۰۲

جام جم آنلاین: صدام حسین توسط نزدیکترین محافظش تحویل نیروهای امریکایی شد.

به گزارش بی بی سی ، در برنامه پانورامای بی بی سی تحت عنوان «فرار صدام» صحبت از «مرد چاقی» شد که به عنوان خویشاوند صدام و نزدیکترین مخافظ وی نقش اصلی را در لو دادن محل اختفای صدام حسین ایفا کرده است.
«محمد ابراهیم عمر المصلیت» که صدام حسین را با ماشین الدزموبیل سفید رنگ قبل از ورود سربازان آمریکایی به بغداد ، از شهر به تکریت برد پس از دستگیری در ماه دسامبر سال گذشته در بازجویی محل اختفای صدام را لو داد و 600 سرباز امریکایی بعدا صدام حسین را داخل لانه مخفی خود در روز 13 دسامبر بازداشت کردند.
ژنرال رای اودیرنو در برنامه پانورامای بی بی سی شکنجه محافظ صدام را برای لو دادن محل اختفای صدام تکذیب کرد و گفت: آنها پولی را که قرار بود بعنوان جایزه 25 میلیون دلاری دستگیری صدام بدهند ، همچنان در خزانه داری آمریکا نگهداری می کنند و قرار است دولت آمریکا رسما نام فردی که صدام را لو داده است افشا کند.
«المصلیت» یکی از خویشاوندان و فدائیان صدام بود که تا لحظه های آخر با وی بود و تنها او می دانست که صدام کجاست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر