jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۳۸۴۲۳۷   ۱۹ بهمن ۱۳۸۹  |  ۱۴:۳۳

مرکز حقوق بشر اروپا اعلام کرد

محاکمه مبارک در صورت ورود به آلمان

دبیرکل مرکز حقوق بشر اروپا در برلین با اشاره به احتمال سفر حسنی مبارک به آلمان برای معالجه تاکید کرد: با توجه به شکنجه هایی که در سال های اخیر در حکومت مبارک انجام شده، وی مورد محاکمه قرار می گیرد.

به گزارش مهر، «ولفگانگ کالیک» دبیرکل مرکز حقوق بشر اروپا در گفتگو با روزنامه «فرانکفورتر راوند شاو» تهدید کرد که رئیس جمهور مصر را در آلمان مورد محاکمه قرار خواهد داد.

این مقام حقوقی در اروپا با اشاره به اینکه ممکن است مبارک با سفر به آلمان در نظر داشته باشد اعتراضات اخیر را دور زده و از آن به عنوان سناریویی برای حل بحران کنونی در مصر استفاده کند ، تاکید کرد: در نظر داریم با توجه به شکنجه هایی که در چند دهه اخیر حکومت مبارک انجام شده، شکایتی را علیه وی مطرح کنیم.

ولفگانگ کالیک تاکید کرد: بر اساس قوانین جنایی در آلمان مقامات ملزم هستند افراد متهم به اعمال جنایتکارانه را در هنگام اقامت در این کشور تحت پیگرد قرار دهند.

این شخصیت حقوقی در اروپا پیش از این شکایتی را علیه دونالد رامسفلد وزیر دفاع سابق آمریکا در زمینه اعمال جنایتکارانه مطرح کرده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر