jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۳۸۳۹۹۳   ۱۷ بهمن ۱۳۸۹  |  ۲۱:۰۷

مقامات سازمان‌های اورژانس و آتش‌نشانی استرالیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که وقوع توفان «یاسی» و آتش‌سوزی گسترده در این کشور، مردم را به شدت دچار ترس و وحشت کرده است.

به گزارش ایسنا، رییس سازمان حوادث غیرمترقبه استرالیا، در مصاحبه‌ای با رسانه‌های دولتی این کشور، تصریح کرد: توفان قدرتمند «یاسی» علاوه بر این که با خود توده‌های بارش‌زا به این کشور اقیانوسیه وارد کرده است، باعث ورود توده‌هایی گرم و خشک هم شده، به طوری که در مناطق شمال غربی و شمال شرق ایالت «کوئینزلند» هم آتش‌سوزی گسترده و وسیع اراضی جنگلی‌ را شاهد بودیم و هم آب‌گرفتگی معابر و بزرگراه‌ها را.

بر اساس گزارش سازمان مدیریت بحران استرالیا ، این هوای توفانی تاکنون پنج میلیارد و 600 میلیون دلار به این کشور خسارت وارد آورده است.

همچنین 200 واحد مسکونی و تجاری هم در پی وقوع سیلاب تخریب شده و صدها هزار تن هم به دلیل وقوع حریق مجبور به تخلیه منازلشان شده‌اند.

«جولیا گیلارد» نخست وزیر استرالیا هم در مصاحبه‌ای مطبوعاتی یادآور شد که تمام تلاش خود را برای کمک به سیل‌زدگان و آسیب‌دیدگان به کار می‌گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر