jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۳۸۳۹۶۷   ۱۷ بهمن ۱۳۸۹  |  ۱۸:۱۵

دوازدهمین جشنواره ابن سینا با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ، وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران و معاونان وزارت بهداشت برگزار شد و برگزیدگان حوزه آموزش و پژوهش معرفی شدند.

به گزارش مهر، برگزیدگان جشنواره ابن سینا هرساله همزمان با سالروز تاسیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در 15 بهمن سال 1313 هجری شمسی در حوزه آموزش و پژوهش معرفی می شوند که امسال نیز 23 جایزه در بخش آموزش و 20 جایزه در بخش پژوهش اعطا شد.

جایزه کشوری ابن ‌سینا شامل 80 میلیون ریال گرنت آموزشی به همراه 30 میلیون ریال هزینه شرکت در یک همایش یا کارگاه آموزشی خارج از کشور علاوه بر هدیه معاونت آموزشی وزارت بهداشت به دکتر عبدالوهاب البرزی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و استاد بیماری های عفونی کودکان اعطا شد.

جایزه آموزش علوم پزشکی به دکتر سیدکامران سلطانی عربشاهی و جایزه پیشکسوتان دانشگاه علوم پزشکی تهران به دکتر غلامرضا امین، دکتر محمدرضا زاهدپور انارکی، دکتر لادن حسینی گوهری ، دکتر احد جعفری قدس، دکتر داراب مهربان، دکتر عباس منزوی و دکتر سیده فاطمه حق دوست اسکویی اعطا شد.

جوایز حکیم جرجانی در حوزه های مختلف به اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران اعطا شد دکتر رضا تسلیمی، دکتر مهشید طالبی طاهر، دکتر محبوب لسان پزشکی از دوره بالینی دانشکده پزشکی، دکتر هرمز اورمزدی و دکتر بهروز نیک بین از دوره علوم پایه دانشکده پزشکی، دکتر مریم معماریان و دکتر احمد جعفری قوام آباد از دانشکده دندانپزشکی ، دکتر مجتبی مجتهدزاده از دانشکده داروسازی، دکتر سیدجمال الدین شاه طاهری از دانشکده بهداشت، دکتر فریده باستانی و دکتر مهوش صلصالی از دانشکده پرستاری و مامایی، دکتر نورالدین نخستین انصاری و دکتر اسماعیل ابراهیمی تکامجانی از دانشکده توانبخشی و دکتر احمد کاظمی از دانشکده پیراپزشکی این جوایز را دریافت کردند.

در بخش پژوهش نیز جایزه پژوهشگر برتر به دکتر شاهین آخوندزاده، جایزه پژوهشگر برتر به دکتر محسن بهمنی کشکولی، جایزه پژوهشگر جوان به دکتر فرنوش فرید بد اعطا شد.

جایزه پژوهشگر برتر معرفی شده از دانشگاه تهران به دکتر محمدعلی بشارتی اعطا شد و مجری طرح پژوهشی بررسی دخالت برخی سیستم های نورترانسیمتری مرکزی در یادگیری وابسته به حالت دارو به عنوان طرح پژوهشی برتر دانشگاه تهران جایزه خود را دریافت کرد.

جوایز بخش پژوهش جشنواره ابن سینا همچنین به یک مقاله معتبر انگلیسی بر اساس ضریب تاثیر، یک مقاله معتبر انگلیسی بر اساس ارجاعات، یک طرح پژوهشی پایان یافته، یک مطالعه با جذب اعتبار از منابع خارج از دانشگاه، یک کتاب تالیفی، یک ابداع و اختراع و چهار پایان نامه پژوهشی اعطا شد.

مرکز قلب تهران به عنوان حاکمیت بالینی، سازمان مجازی به عنوان نرم افزار برتر، روابط عمومی به عنوان سایت اینترنتی برتر و آکتا میدکا ایرانیکا به عنوان مجله برتر برگزیدگانی بودند که جوایز خود را در دوازدهمین دوره جشنواره ابن سینا دریافت کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو