jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۳۸۰۵۹۸   ۲۹ دی ۱۳۸۹  |  ۱۶:۳۸

مدیر بازار شرکت بورس و اوراق بهادار از ثبت رکورد جدید شاخص کل بورس در روز جاری خبرداد و با اعلام اینکه شاخص کل به مرز 20 هزار و 78 واحد رسیده است، گفت: ارزش بورس تهران در حال حاضر 954 هزار میلیارد ریال است.

علی صحرایی در گفتگو با مهر از رکوردزنی جدید شاخص بورس در ماه‌های آغازین اجرای طرح هدفمندی یارانه ها خبرداد و گفت: امروز چهارشنبه شاخص کل بورس از مرز 20 هزار واحد - تا لحظه انتشار خبر - گذشته  که در تاریخ 43 ساله بورس رکورد جدیدی محسوب می شود.

مدیر بازار شرکت بورس و اوراق بهادار افزود: شاخص کل بورس امروز به  20 هزار و 75 واحد رسید که نسبت به دیروز تا این لحظه 161 واحد افزایش یافته است.

دلایل رکوردزنی‌های شاخص بورس

وی در بیان دلایل افزایش شاخص بورس گفت: افزایش حجم معاملات، توجه ویژه سرمایه گذاران به بازار سرمایه به عنوان یک بازار شفاف تر، کارآمد تر، با سرعت ورود و خروج بیشتر، نقدشوندگی بالاتر و ورود با هر میزان سرمایه از دلایل رونق و توسعه بازار سرمایه کشور است.

صحرایی با بیان اینکه عملکرد 9 ماهه شرکتها بیش از پیش بینی های قبلی است و این امر نیز یکی دیگر از دلایل افزایش شاخص بورس است، گفت: شرکتها پروژه ها را محتاطانه پیش بینی کرده بودند.

این مقام مسئول در بازار سرمایه کشور ادامه داد: اجرای طرح هدفمندی یارانه ها در ماههای پایانی سال صورت گرفت و همین امر بر دوره هایی که توسط شرکتها پیش بینی شده بود، تاثیری نگذاشت، بنابراین عملکردهای واقعی شرکتها بر خلاف شعارهایی که داده می شود، بیش از پیش بینی ها است.

مدیر بازار شرکت بورس و اوراق بهادار ارزش بورس تهران را در حال حاضر 954 هزار میلیارد ریال اعلام و با بیان اینکه ممکن است که این رکورد جدید بازهم شکسته شود، افزود: البته بورس همواره دارای نوساناتی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر