jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۵۴۹۷۲   ۳۰ شهريور ۱۳۸۹  |  ۰۰:۲۹

5 نفر از کارمندان یک آزمایشگاه که با تشکیل باندی در اراک گواهی عدم اعتیاد به دامادهای معتاد می‌فروختند، دستگیر شدند. به گزارش «جام‌جم»، هفته گذشته گزارش مردمی در اختیار ماموران آگاهی استان مرکزی قرار گرفت، مبنی بر این که کارکنان یک آزمایشگاه در اراک برای افراد معتاد گواهی عدم اعتیاد صادر می‌کنند. در پی این تماس، ماموران تحقیقات خود را در این ارتباط آغاز کردند و با کنترل نامحسوس محل آزمایشگاه، متوجه شدند افراد معتادی با مراجعه به این محل، گواهی عدم اعتیاد دریافت و آن را به مراکز اداری و دفترخانه‌های ثبت ازدواج ارائه می‌کنند.

معتادها راز گشودند

با به دست آمدن این اطلاعات، ماموران تعدادی از این افراد معتاد را به پلیس آگاهی احضار کرده و به تحقیق از آنها پرداختند که معلوم شد، آنها در قبال دریافت گواهی عدم اعتیاد مبالغی از 100 تا 500 هزار تومان به کارکنان آزمایشگاه پرداخت کرده‌اند. با مشخص شدن این موضوع، ماموران با هماهنگی قضایی وارد آزمایشگاه شدند و 5 مرد را در این ارتباط دستگیر کردند. پس از انتقال متهمان به پلیس آگاهی استان مرکزی، آنها در بازجویی جداگانه، پس از اظهارات متناقض، در مواجهه حضوری با افرادی که برایشان گواهی عدم اعتیاد صادر شده بود، به جرم خود اعتراف کردند.

اعتراف به فعالیت 6 ماهه

یکی از متهمان در تشریح ماجرا گفت: از 6 ماه پیش من و 5 نفر از همکارانم در قبال گرفتن پول، روزانه برای 5 تا 7 معتاد مراجعه‌کننده به آزمایشگاه، گواهی عدم اعتیاد صادر می‌کردیم.

سرهنگ رفیعی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در این باره گفت: به این ترتیب 5 همدست متهم نیز به همکاری با یکدیگر اعتراف کردند.

اعضای این باند با قرار قانونی در بازداشت به سر می‌برند. تحقیقات تکمیلی برای فاش شدن ابعاد مختلف پرونده و دستگیری افرادی که با آنها همکاری داشته‌اند، ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها