دزدهای مسلح داروخانه وقتی از مخفیگاه خود خارج شدند، به محاصره ماموران پلیس آگاهی درآمده و دستگیر شدند. به گزارش جام‌جم، ساعات پایانی روز 7 اردیبهشت در پی تماس مردمی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر وقوع یک سرقت مسلحانه، ماموران کلانتری 132 نبرد با عزیمت به بلوار ابوذر، در جنوب شرق تهران تحقیق در این باره را آغاز کردند.
کد خبر: ۳۳۴۸۳۵

بررسی‌های اولیه نشان می‌داد 2 سارق مسلح با یک قبضه سلاح کلاشینکف پس از ورود به داروخانه‌ای در بلوار ابوذر به قصد ایجاد رعب و وحشت تیراندازی هوایی کرده و یکی از کارکنان داروخانه را نیز از ناحیه پا هدف اصابت گلوله قرار داده و با سرقت 3 میلیون تومان پول، با یک دستگاه خودروی پراید نقره‌ای رنگ از محل متواری شده‌اند.

در این ارتباط پرونده‌ای تشکیل و به دستور بازپرس شعبه 11 دادسرای جنایی به پلیس آگاهی تهران ارسال شد.

با آغاز تحقیقات تخصصی از سوی کارآگاهان اداره اول پلیس آگاهی مشخص شد داروخانه به دستگاه هشداردهنده یا دوربین مجهز نبوده و طبق فرضیه‌های پلیسی، سارقان با شناخت کامل از محل، نقشه سرقت را کشیده‌اند.

بنا بر این گزارش، با تحقیق از شاهدان عینی و چهره‌نگاری از سارقان مسلح و تطبیق آن با بانک اطلاعات مجرمان، ردپای یک سارق سابقه‌دار به نام مهدی، 36 ساله در این سرقت مسلحانه شناسایی شد.

بررسی سوابق متهم نشان می‌داد وی سال 81 به اتهام ده‌ها فقره سرقت خودرو دستگیر و روانه زندان شده است.

شناسایی مخفیگاه

سرهنگ لیراوی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی در ارتباط با پیگیری پرونده به «جام‌جم» گفت: پس از به دست آمدن مشخصات متهم، در مرحله بعدی مخفیگاه وی در ملارد کرج شناسایی شد و این محل به صورت نامحسوس تحت کنترل قرار گرفت.

لیراوی اضافه کرد: با مراقبت‌های شبانه‌روزی مشخص شد یک متهم سابقه‌دار به نام شهرام به این محل رفت و آمد می‌کند. تحقیقات نشان داد شهرام نیز سال 81 به اتهام سرقت زندانی بوده و در آنجا با مهدی آشنا شده است.

معاون پلیس آگاهی تهران افزود: با شناسایی شهرام به عنوان دومین سارق داروخانه، روز سوم خرداد ماموران با محاصره مخفیگاه متهمان و با توجه به مسلح بودن آنها، به کمین هر دو سارق مسلح نشستند.

دستگیری

لیراوی گفت: دقایقی پس از محاصره، زمانی که سارقان مسلح با خودروی پراید نقره‌ای رنگ قصد خروج از مخفیگاه خود را داشتند، با مشاهده پلیس تصمیم به فرار گرفته و با خودرو به ماموران حمله‌ور شدند که کارآگاهان آگاهی نیز با استفاده از قانون به کارگیری سلاح و تیراندازی، خودرو را متوقف و 2 سارق مسلح را دستگیر کردند.

طبق اعلام معاون جنایی پلیس آگاهی تهران، از مخفیگاه این دو متهم سابقه‌دار، یک قبضه سلاح کلاشینکف همراه 50 فشنگ جنگی کشف شد.

وی یادآور شد: در تحقیق از مجرمان مسلح معلوم شد هر دو متهم اعتیاد شدیدی به کراک دارند. با اعتراف متهمان به چندین فقره سرقت، تحقیق از آنها ادامه دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها