jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۳۴۳۸۹ ۲۳ خرداد ۱۳۸۹  |  ۱۹:۲۶

اگر درگاه‌های اتصال رایانه و یا دستگاه‌های الکترونیکی شما گرد و خاک بگیرد و این موضوع باعث شود تا در اتصال یو‌اس‌بی و یا دیگر لوازم الکترونیکی به‌رایانه خود با مشکل مواجه شوید، اولین گام و بهترین کاری که به‌عنوان کمک‌های اولیه می‌توانید انجام دهید، پاک کردن گرد و خاک و زدودن آلودگی‌ها از درگاههای اتصال رایانه و دستگاه‌های دیگر است که مراحل آن را به این ترتیب برای شما شرح می دهیم:

اول از همه سخت افزار خود را خاموش کنید. اگر با اولین نگاه توانستید تشخیص دهید که کدام درگاه اتصال خیلی کثیف بوده و مشکل ساز شده است، یک پنس کوچک و یک گوش پاک کن برداشته و با دقت و به آرامی سعی کنید تا جایی که می‌توانید آلودگی و گرد و خاک‌ها را خارج کنید. چربی‌ها و مواد چسبنده دیگر باقیمانده را می‌توانید با استفاده از اسپری‌ها و محلول‌های دیگر پاک‌کننده مخصوص اتصالات الکترونیکی (کنتاکت شور) و گوش پاک کن تمیز، پاک کنید. اما دقت کنید که درگاه‌های لن (اترنت)، سریال و... پین‌های کوچک و ظریفی در داخل خود دارند که اگر در هنگام تمیز کردن این درگاه‌ها برخورد فیزیکی شدید و توام با بی‌دقتی با این پین‌ها صورت بگیرد، ممکن است موجب کج شدن و یا شکستگی آنها و خرابی و وارد آمدن صدمه جدی به آن درگاه اتصال شود. بنابراین با نگاه کردن به داخل درگاه اتصال و انجام حرکت‌های دقیق و آرام عمل تمیز کردن را انجام داده و از حرکت‌های شدید بی‌هدف و چرخاندن گوش پاک کن و پنس و اشیای دیگر در داخل درگاه های اتصال خودداری کنید.

استفاده از اسپری‌های تمیزکننده پرفشار (که برخی از آنها دارای لوله‌های ظریف و بلندی جهت تمیز کردن داخل وسایل هستند) و باد فشار قوی نیز پس از انجام مرحله اول می‌تواند پاک کردن بهینه درگاه‌های اتصال موثر باشد. هرگز از گاز فندگ و یا هر ماده اشتعال‌زای دیگری برای این کار استفاده نکنید که بسیار خطرناک است و حتی ایجاد یک جرقه می‌تواند موجب مشتعل شدن آن و رخداد انفجار و آتش‌سوزی شود.

کار را با یک بار پاکسازی نهایی به‌وسیله گوش پاک کن آغشته به الکل سفید و یا مواد پاک کننده مخصوص خاتمه داده و دستگاه را چند ساعت به حال خود رها کنید و اجازه دهید تا درگاه اتصال آن خشک شود. پس از انجام این مراحل به‌طور حتم دستگاه شما و درگاه‌های اتصال آن آماده به‌کارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر