jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۳۳۲۴۷۴ ۱۶ خرداد ۱۳۸۹  |  ۱۷:۱۳

مجموعه "چاه پنجاه" به کارگردانی جواد اردکانی که مراحل بازنویسی فیلمنامه را سپری می‌کند بر اساس اتفاقات مستند دهه 60 تولید می‌شود.

جواد اردکانی در این باره به مهر گفت: مجموعه "چاه پنجاه" در 13 قسمت 50 دقیقه‌ای به سفارش شبکه یک تهیه می‌شود. بنیامین سربندی و بنی‌تبا با نظارت من مشغول بازنویسی فیلمنامه هستند. حدود یک سال نگارش به طول انجامید و سه ماه است که بازنویسی شروع شده و تا یک ماه دیگر بازنویسی تمام می‌شود. تهیه‌کنندگی مجموعه "چاه پنجاه" بر عهده بنی‌تبار است.

وی در ادامه افزود: داستان این مجموعه درباره خرابکاری عده‌ای روی یکی از چاه‌های نفت مادر است که منجر به آتش سوزی زیادی می‌شود. مجموعه "چاه پنجاه" روایتگر توانمندی‌های نیروهای داخلی است که  اتش این چاه را مهار کردند. این مجموعه بر اساس اتفاقات مستند در دهه 60 است و ترکیب درام و مستند دارد.

این کارگردان خاطرنشان ساخت: قصه مجموعه "چاه پنجاه" پرلوکیشن است، به همین دلیل به لحاظ اجرایی کار مشکلی است. یکی از دلایلی که باعث شد کارگردانی این مجموعه را بپذیرم این بود که می‌خواستم توانمندی‌های نیروهای داخلی را نشان دهم و از سوی دیگر اطلاع‌رسانی درباره آن اتفاق داشته باشم.

اردکانی پرداخت به سوژه‌های ملی را در رسانه ملی ضروری دانست و گفت: مردم باید به یک شناخت واقعی برسند تا اعتماد به نفس‌شان زیاد شود و بتوانند با استحکام قدم بردارند. ممکن است برخی ماجرای چاه پنجاه را ندانند و با دیدن این مجموعه بیشتر با  توانمندی نیروهای داخلی آشنا شوند.

وی درباره زمان تولید مجموعه "چاه پنجاه" توضیح داد: با توجه به گرمای خوزستان بخش‌های کنار چاه را باید در فصل سرد تصویربرداری کنیم، به همین دلیل نیمه دوم امسال کار را ضبط  آغاز می‌کنیم. بخش عمده لوکیشن‌ها در خوزستان است. البته در لوکیشن‌های دیگر هم  داریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر