jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۱۶۳۰۳   ۱۷ اسفند ۱۳۸۸  |  ۰۰:۱۲

جویدن آدامس نفخ معده را نیز به همراه می‌آورد

آدامس جویدن سوزش معده را کاهش می‌دهد

یک متخصص تغذیه گفت: مصرف آدامس باعث افزایش ترشح بزاق دهان می‌شود و اسید و سوزش معده را کاهش می‌دهد.سعید حسینی در گفتگو با فارس، افزود: رفلاکس معده باعث بازگشت اسید معده همراه غذا، از معده به مری می‌شود و یکی از بیماری‌های شایع است و ترش کردن از معده یکی از علائم این بیماری است.

حسینی افزود: خوردن آدامس سوزش معده را کمتر می‌کند اما از طرف دیگر به دلیل باز و بسته شدن مکرر دهان هنگام جویدن آدامس هوای زیادی وارد معده می‌کند و باعث نفخ می‌شود که فشار زیادی به معده وارد و رفلاکس معده را تشدید می‌کند.

این متخصص تغذیه افزود: خوردن میوه معمولا مشکلی برای رفلاکس معده ایجاد نمی‌کند، به جز میوه‌هایی که اسیدیته بالایی دارند، مانند مرکبات که دارای ویتامین C یا اصطلاحا حاوی اسید اسکوربیک هستند و ممکن است باعث تشدید این عارضه شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر