jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۱۴۹۰۹   ۰۹ اسفند ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۰

گروه سیاسی: در اولین روز از هفته وحدت و خجسته ایام میلاد پیامبر خاتم، حضرت محمد مصطفی (ص)، رهبران گروه‌های جهادی و مبارز فلسطینی، در افتتاح همایش «همبستگی ملی و اسلامی برای آینده فلسطین»، در دیدار با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند: فلسطین و قدس شریف در پرتو «مقاومت و جهاد و استقامت» به آغوش امت اسلام بازخواهد گشت و اسرائیل غاصب، سرنوشتی جز شکست و نابودی نخواهد داشت. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار طی سخنانی مهم و امیدبخش، با تجلیل از مقاومت پولادین ملت فلسطین و مردم استوار غزه، تأکید کردند: فلسطین قطعاً و یقیناً در سایه ادامه استقامت به‌یادماندنی ملت فلسطین، وحدت گروه‌های مبارز جهادی حول محور مقاومت و ایمان و توکل به پروردگار، آزاد خواهد شد و حامیان رژیم صهیونیستی نصیبی جز روسیاهی و بدنامی تاریخی نخواهند برد.

ایشان ایستادگی تحسین‌برانگیز مردم فلسطین و غزه را پدیده‌ای عجیب و شگفت‌انگیز و عامل اصلی پیشرفت و استحکام موقعیت فلسطینی‌ها خواندند و با تشکر عمیق و تقدیر شایسته از ملت فلسطین، افزودند: تحمل مصائب و فشارهای بی‌پایان در غزه و سراسر فلسطین، جز با هدایت و یاری پروردگار امکان‌پذیر نیست و ملت فلسطین، انصافاً شایسته لقب «مقاوم ترین ملت تاریخ» است.

رهبر انقلاب اسلامی حفظ و تقویت روحیه استقامت در ملت فلسطین را مهم‌ترین وظیفه گروه‌های جهادی و مبارز و زمینه‌ساز استمرار پیروزی‌های فلسطین دانستند و خاطرنشان کردند: دشمن صهیونیست و طرف‌های دیگر با وارد آوردن فشارهای سنگین و مختلف به مردم غزه و ساحل غربی، در تلاشند آنها را از مقاومت روگردان کنند و به گزینه تسلیم سوق دهند اما ملت فلسطین با روحیه مضاعف و امیدواری بیشتر، مطمئن باشد که حرکت عظیم آنان، حتماً به نتیجه خواهد رسید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، اقتدار روزافزون جبهه مقاومت در مقابل جبهه استکبار و کفر را واقعیتی مشهود و انکارناپذیر برشمردند و به رهبران گروه‌های فلسطینی خاطرنشان کردند: استحکام و پیشرفت نمایان جبهه مقاومت، نتیجه وارد کردن عنصر معنویت به مبارزه و ایمان و توکل بر خداوند است؛ بنابراین باید روحیه دینی و ایمان حقیقی را در ملت فلسطین عمیق‌تر کرد و «توکل، امید، حسن‌ظن به تحقق وعده‌های پروردگار صادق» را افزایش داد.

آزادی فلسطین ، دشوارتر از پیروزی انقلا‌ب اسلا‌می نخواهد بود

ایشان، پیروزی ملت ایران بر رژیم ستمشاهی را نمونه‌ای از تحقق وعده‌های صدق پروردگار خواندند و افزودند: تشکیل جمهوری اسلامی در کشوری که رژیم طاغوتی‌اش تحت حمایت همه‌جانبه آمریکا و غرب بود، امری محال به شمار می‌آمد اما توکل بر خدا، مبارزه متکی بر وحدت، ایمان و استقامت و قاطعیت امام خمینی، این امر محال را ممکن کرد و یقیناً آزادی فلسطین، دشوارتر از پیروزی ملت ایران بر رژیم ستمشاهی نخواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، روشنگری و مقابله با تبلیغات دروغ غربی‌ها درباره مساله فلسطین را مهم خواندند و با اشاره به رسوایی مفتضحانه آمریکا و دیگر مدعیان دفاع از حقوق بشر در جنگ 22 روزه غزه افزودند: آمریکا و دیگر حامیان صهیونیست‌ها، فجیع‌ترین و گسترده‌ترین نقض حقوق بشر در غزه را کاملاً نادیده گرفتند و فقط وقتی ملت‌های جهان با راهپیمایی و تظاهرات به میدان آمدند، برخی اروپایی‌ها و سازمان‌های مدعی آزادی و حقوق بشر برای جلوگیری از رسوایی بیشتر، به محکوم کردن لفظی آن جنایات پرداختند.

ایشان، مواضع سازمان ملل را در قبال جنایات صهیونیست‌ها در جنگ 22 روزه غزه، نوعی رسوایی دانستند و افزودند: براساس گزارش گلدستون، سران جانی و مجرم رژیم صهیونیستی باید محاکمه و مجازات شوند، اما چرا هیچ خبری نیست و حمایت‌ها از دولت غاصب و جعلی صهیونیستی، بیشتر هم شده است؟

رهبر انقلاب اسلامی، امتحان بسیار بد اکثر دولت‌های عرب را در جنگ 22 روزه غزه یادآور شدند و افزودند: این دولت‌ها موضوع فلسطین را مساله‌ای عربی می‌خواندند اما آنگاه که پای کمک به فلسطینی‌ها پیش آمد، حتی بر این اساس هم عمل نکردند و برادران عرب فلسطینی خود را در مقابل دشمن و حامیانش تنها گذاشتند و این عملکرد، در تاریخ ثبت خواهد شد.

تلا‌ش دروغین آمریکا برای تغییر بی ثمر ماند

رهبر انقلاب اسلامی، شعار تغییر رئیس‌جمهور جدید آمریکا را حرکتی برای ترمیم بدنامی و بی‌آبرویی واشنگتن برشمردند و خاطرنشان کردند: این تلاش دروغین نیز بی‌ثمر ماند، چرا که آمریکایی‌ها در مساله فلسطین و بسیاری مسائل دیگر بصراحت دروغ می‌گویند و ملت ایران 30 سال است که به این گونه دروغ‌ها عادت کرده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مساله فلسطین را چالشی جدی برای تمدن غرب و مدعیان لیبرال‌‌دمکراسی خواندند و افزودند: مقاومت ملت فلسطین ادعاهای چندصد ساله غرب را درباره آزادی و حقوق بشر، کاملاً زیر سوال برده و رسوا کرده و مساله فلسطین امروز به شاخصی برای تشخیص مدافعان واقعی از مدعیان دروغین آزادی و حقوق بشر تبدیل شده است.ایشان آینده آمریکا را مغلوب قطعی مقاومت ملت فلسطین دانستند و افزودند: بلاشک اقدامات 7060 ساله اخیر دولت‌های آمریکا در حمایت از صهیونیست‌ها، مایه بدنامی این کشور در تاریخ خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر تشکیل خاورمیانه جدید یعنی خاورمیانه اسلامی، دفاع از ملت فلسطین را وظیفه‌ای انسانی و اسلامی خواندند و افزودند: دولت‌های اسلامی در این زمینه وظایف سنگین‌تری دارند، ضمن این‌که ملت‌ها بیدار شده‌اند و خواهان حمایت بیشتر از فلسطین هستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، حمایت از فلسطین را برای جمهوری اسلامی و ملت ایران، مساله‌ای عقیدتی دانستند و افزودند: مساله فلسطین برای ما و مردم ما یک تاکتیک و حتی استراتژی سیاسی نیست، بلکه مساله دل و ایمان است، به همین علت، ملت ایران در روز قدس نیز همچون 22 بهمن که روزی متعلق به سرنوشت خودشان و کشورشان است در سراسر کشور به صحنه می‌آ‌یند و احساسات حقیقی خود را در دفاع از مظلومان فلسطین بیان می‌کنند.

نفی مقاومت به ملت فلسطین ضربه می زند

ایشان در بخش دیگری از سخنانشان، موقعیت و سرنوشت‌ سازشکاران را نشان‌دهنده بی‌اعتباری و بی‌فایده بودن مذاکره با دشمن صهیونیست دانستند و خاطرنشان کردند: کسانی که راه حقیقی و اصلی نجات قدس و فلسطین، یعنی مبارزه و استقامت را نادیده گرفتند، مجبور به قبول مسائل تحمیلی دشمن شدند و اگر لحظه‌ای از آن تحمیلات، پا را فراتر گذاشتند حذف و یا تحقیر شدند.

رهبر انقلاب اسلامی، نفی مقاومت و مبارزه را چه‌‌دانسته و چه ندانسته موجب ضربه زدن به ملت فلسطین خواندند و افزودند: این واقعیات، باید برای افکار عمومی مستمراً بازگو شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نصرت خداوند را شامل دنیا و آخرت مؤمنان دانستند و افزودند: امکانات اقتصادی، سیاسی، نظامی و تبلیغاتی ملت ایران از آمریکا کمتر است، اما ما به علت نصرت قابل درک پروردگار از آمریکا قوی‌تر هستیم و این نصرت را در پیشرفت روزافزون خود و عقب‌نشینی آمریکا، کاملاً مشاهده می‌کنیم.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنانشان تأکید کردند: ان‌شاءالله قدس شریف به آغوش مسلمانان بازخواهد گشت و مردم جهان و ملت مقاوم فلسطین، این روز بزرگ را حتماً شاهد خواهند بود.

گزارش متکی و مشعل

در ابتدای این دیدار منوچهر متکی، وزیر امور خارجه گزارشی از اهداف همایش همبستگی ملی و اسلامی برای آینده فلسطین ارائه کرد و سپس خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی حماس ، رمضان عبدالله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، احمد جبرئیل، دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین، سرهنگ ابوموسی، دبیرکل جنبش فتح (انتفاضه)، ماهر طاهر، مسوول دفتر سیاسی جبهه مردمی فلسطین و هیثم سطائی، نماینده ویژه رئیس‌جمهور سوریه در سخنانی جداگانه مسائلی را مطرح کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر