jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۳۱۱۱۰۹   ۱۹ بهمن ۱۳۸۸  |  ۱۶:۲۸

کارآگاهان پلیس آگاهی موفق شدند فرد شیادی را که با هدف قرار دادن اعتقادات مذهبی مردم از آن‌ها سوءاستفاده و مبالغ هنگفتی را کلاهبرداری می‌کرد ، شناسایی و دستگیر کنند.

سرهنگ صادقی رییس پلیس آگاهی استان خراسان رضوی ‌ با بیان این خبر افزود: چندی قبل کارآگاهان با دریافت شکایت زنی جوان در جریان فعالیت مشکوک فردی به نام «ع - گ» قرار گرفتند که با اغفال شهروندان اقدام به کلاهبرداری از آن‌ها در پوشش رمالی و دعانویسی می‌کرد. برای روشن شدن موضوع کارآگاهان پلیس وارد عمل شده و پس از چند روز تحقیقات نامحسوس و کنترل رفت و آمدهای این افراد متوجه شدند، مظنون با شیوه و شگردهای خاص و سوءاستفاده از اعتقادات مذهبی افراد و معرفی خود به عنوان فردی مستجاب الدعوه با دعانویسی و به بهانه حل مشکلات از آن‌ها کلاهبرداری می‌کرد.

وی افزود: تحقیقات بیشتر مشخص کرد که متهم از کلاهبرداران حرفه‌ای و باسابقه در این زمینه هستند. کارآگاهان در ادامه با استفاده از اطلاعات به دست آمده موفق شدند، متهم را به صورت ضربتی و غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی از منزل وی دو قبضه چاقو نامتعارف، ابزار آلات رمالی و دوربین فیلمبرداری کشف و ضبط شد.

رییس پلیس آگاهی استان خراسان رضوی گفت: در ادامه شاکیان اظهار کردند که متهم گفته برای حل مشکل وی باید دعا بر روی بدنش نوشته شود و بعد رمال او را تهدید به پخش فیلمی که از او گرفته است، کردده و قصد اخاذی از وی را داشته است.

به گزارش اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا، سرهنگ صادقی بیان کرد: سرانجام با تکمیل پرونده‌ رمال با صدور قرار روانه زندان شد و تلاش در جهت شناسایی سایر بزه‌د‌یدگان ادامه دارد.

ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر