jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۳۱۰۴۹۲   ۱۶ بهمن ۱۳۸۸  |  ۱۳:۴۵

سازمان ناسا و جنرال موتورز روبات فضانورد انسان نمایی ارائه کرده اند که از توانایی های حرکتی مشابه انسان برخوردار بوده و قدرت حضور در ماموریتهای فضایی را دارد.

به گزارش مهر، روبات Robonaut 2 ساخته مهندسان آژانس فضایی آمریکا، ناسا و شرکت جنرال موتورز است که به زودی به یکی از کارکنان قابل آموزش و قابل ارتقا ایستگاه بین المللی فضایی تبدیل می شود تا از وی در شرایط و ماموریتهای خطرناکی که انجام آنها می تواند زندگی فضانوردان را به خطر بیاندازد استفاده شود.

این روبات که به گفته ناسا و GM چالاکترین و ماهرترین روبات جهان است توانایی استفاده از هر دو دست خود را در آن واحد داشته و می تواند مانند انسان ابزارهای مختلف را به کار بگیرد و در عین حال قادر به بلند کردن اجسامی تا وزن 9 کیلوگرم است. دلیل انسان نما بودن این روبات به وجود آوردن شرایطی برای انجام کارهایی مشابه انسان در فضایی مشابه فضای مورد نیاز انسان اعلام شده است.

Robonaut 2 از نیم تنه، سر، بازو، دستها و انگشتهای مشابه انسان برخوردار است اما هنوز برای پاهای آن تصمیم گیری نشده است زیرا مهندسان در حال بررسی شیوه های مختلف حرکت بخشی به این روبات هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

احساس ما به‌عنوان دانش‌آموزان و دانشجویان قبل از انقلاب که مسائل سیاسی و توسعه ایران را پیگیری می‌کردیم، این بود کشور ما به لحاظ علمی و فناورانه و اقتصاد متکی بر دانش‌ملی به عمد عقب نگه داشته می‌شود.

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو