jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۰۲۲۹۳   ۰۲ دی ۱۳۸۸  |  ۰۰:۱۰

گروه حوادث: 5 مفسد اقتصادی با رای دادگاه عمومی تهران به رد مال، تحمل بیش از 26 سال حبس، 14 سال تبعید، 90 ضربه شلاق و پرداخت 1700 میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند. به گزارش واحد مرکزی خبر، بنابر اعلام مجتمع قضایی امور اقتصادی، این پرونده با شکایت بیش از 600 شاکی خصوصی در دستور کار مجتمع قضایی امور اقتصادی قرار گرفت و با صدور کیفرخواست شعبه 4 بازپرسی دادسرای ناحیه 22 عمومی و انقلاب تهران، به شعبه 1192 دادگاه عمومی تهران ارسال و در نهایت منجر به صدور رای شد.

متهمان پرونده مبادرت به تاسیس شرکت تجاری و ثبت‌نام از 650 نفر برای فروش انواع خودرو به قیمت کمتر از قیمت روز کارخانه سازنده کردند و با وجود اطلاع از امکان نداشتن تحویل خودرو مبادرت به کلاهبرداری و دریافت وجوه از شکات به میزان 283 میلیارد و 490 میلیون ریال کردند که پس از تشکیل پرونده و صدور کیفرخواست در دادسرا و ارجاع پرونده به شعبه 1192 دادگاه عمومی تهران به ریاست قاضی عزت‌الله امانی‌شلمزاری، رای مربوط صادر و چهار متهم پرونده به 40 سال زندان، رد مال و شلا‌ق محکوم شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عباس‌ آقا باشیم

عباس‌ آقا باشیم

سال‌ها پیش توی یک مدرسه تئاتر به کار مشغول بودم. ساختمانی با موقعیت اداری را دوستی اجاره کرده‌بود که چند کلاس داشت و یک پلاتوی نسبتا بزرگ برای تمرین‌ها و کلاس‌های عملی.

پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر