jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۲۹۵۲۹۸   ۳۰ آبان ۱۳۸۸  |  ۱۶:۲۹

دادیار شعبه سوم دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم راهور از بازداشت اعضای باند جعل گواهینامه خبر داد.

نصرتی در گفتگو با ایسنا ، اظهار کرد: سه نفر از اعضای باند جعل گواهینامه شناسایی و دستگیر شده‌اند و درباره یکی دیگر از اعضای این باند که در حال حاضر متواری است ، دستورهای لازم برای دستگیری صادر شده است.

وی با بیان این‌که متهمان پس از بازداشت اولیه با قرار قانونی آزاد شده‌اند ، گفت: دو نفر از این متهمان در پرونده‌های دیگر نیز دارای سابقه جعل گواهینامه بوده‌اند.

دادیار شعبه سوم دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم راهور به افراد متقاضی گواهینامه هشدار داد که از اخذ گواهینامه جعلی و یا استفاده از آن خودداری کنند زیرا در صورت کشف موضوع، دادسرای ویژه راهور شدیدا با این گونه جرایم و متهمان برخورد قانونی و قضایی می‌کند.

نصرتی با تاکید بر این‌که قانون‌گذار برای این گونه جرایم عواقب کیفری و حقوقی شدیدی پیش‌بینی کرده، درباره‌ روش این باند در جعل ، گفت: اعضای این باند افراد بی‌سواد را که متقاضی گواهینامه بودند در نزدیکی مراکز اخذ گواهینامه شناسایی می‌کردند و با شگردهای خاص مدارک آنها را می‌گرفتند و با دریافت وجهی از آن‌ها، به جعل گواهینامه اقدام می‌کردند.

وی گفت: در برخی تصادفات یا ایست بازرسی، پلیس بزرگراه‌ها این گونه گواهینامه‌ها را از طریق سیستم مرکز صدور گواهینامه شناسایی و دقیقا جعلی‌بودن آن را تشخیص می‌دهند و دارنده این گواهینامه نیز به اتهام استفاده از سند مجعول و رانندگی بدون گواهینامه رسمی ، تحت تعقیب قضایی قرار می‌گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر