jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۹۴۷۹۶   ۲۸ آبان ۱۳۸۸  |  ۰۹:۴۱

نتایج یک تحقیق جدید در استرالیا نشان داد: ورزش کردن در گرما به کاهش اشتها کمک می‌کند.

به گزارش ایسنا، محققان می‌گویند؛ با توجه به نتایج این پژوهش شاید بهتر باشد که ورزشکاران به جای انجام تمرینات بدنی خود در هوای کنترل شده باشگاه در زیر نورآفتاب ورزش کنند.

این پژوهش روی 11 مردی که تمرینات ورزشی انجام می‌دادند ، نشان داد: وقتی شرکت‌کنندگان در فضای گرم تمرین می‌کنند ، میل آنها به خوردن کاهش می‌یابد.

دمای حدود 36 درجه سیلسیوس در این زمینه تاثیرگذار است.

این مطالعات نشان داد: مردانی که در هوای متعادل ورزش می‌کنند به طور متوسط 300 کالری بیشتر از زمانی که در هوای گرم تمرین می‌کنند، غذا می‌خورند.

دکتر کیم گولفی، پژوهشگر و متخصص دانشگاه وسترن استرالیا در این باره تاکید کرد: تحقیقات ما نشان داد وقتی شما در هوای گرمتر ورزش می‌کنید در وعده غذایی بعدی اشتهایتان کاهش پیدا می‌کند و غذای کمتری می‌خورید.

وی خاطرنشان کرد: به لحاظ تئوریک این راهکاری مفید برای ورزشکارانی است که تلاش می‌کنند وزن خود را کاهش دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.