jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۹۴۳۵۷   ۲۶ آبان ۱۳۸۸  |  ۱۷:۰۴

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

متون درسی علوم انسانی بازبینی شود

محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: متون درسی رشته‌های علوم انسانی باید با کمک دانشگاه‌ها و همکاری حوزه بازبینی شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با فارس با بیان این‌که باید توجه داشت که رشته‌های علوم انسانی در اولویت‌های دوم و سوم قرار نگیرد، افزود: رشته‌های علوم انسانی در دنیا جایگاه ویژه‌ای دارند.

وی با تأکید بر این‌که متأسفانه در کشور ما از قدیم رشته‌های علوم انسانی مورد کم توجهی قرار گرفته است، گفت: باید با فرهنگ‌سازی بی‌توجهی به رشته‌های علوم انسانی را برطرف کرد و ماهیت اصلی این رشته‌های تحصیلی را به آنها بازگرداند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر این‌که برای فرهنگ‌سازی در زمینه رشته‌های علوم انسانی نیازمند عزمی جدی و همه‌جانبه در کشور هستیم ، اظهار داشت: اقدامات دانشگاه‌ها برای اولویت‌دهی به رشته‌های علوم انسانی نمی‌تواند به تنهایی کارایی لازم را داشته باشد و اولویت‌دهی به رشته‌های علوم انسانی نیازمند عزمی همه‌جانبه است.

حسینی گفت: با اولویت‌ دادن به رشته‌های علوم انسانی و افزایش جایگاه آن گرایش داوطلبان کنکور به این رشته‌ها بیشتر می‌شود. یکی از مباحث مهمی که باید در رشته‌های علوم انسانی مورد توجه قرار گیرد، متون درسی این رشته‌هاست که باید با کمک دانشگاه‌ها و همکاری حوزه بازبینی شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

امروزه مشارکت مردم در صحنه انتخابات از مهمترین و متداول‌ترین نوع مشارکت سیاسی است. مقبولیت سیستم‌های مبتنی بر دموکراسی مدرن، اساسا به مشارکت‌ های مردمی که بیشتر در انتخابات معنا دارد مربوط می‌شود.

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

سفر پاپ فرانسس به عراق و دیدار او با مرجع‌عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌ا... سیستانی مورد توجه بسیاری از تحلیلگران حوزه منطقه غرب آسیا، جهان‌اسلام و جهان مسیحیت قرار گرفته‌است.

نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

گفتگو

بیشتر
یک دست‌ انداز نوروزی

گزارشی از پشت‌صحنه مجموعه نوروزی «دست‌ انداز» همراه گفت‌وگو با کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگران آن

یک دست‌ انداز نوروزی

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر