jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۹۴۲۳۰   ۲۵ آبان ۱۳۸۸  |  ۱۹:۳۹

مدیر پایگاه جهانی گنبد سلطانیه زنجان گفت: درپی ثبت جهانی گنبد سلطانیه استان زنجان در فهرست آثار تاریخی سازمان تربیتی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) تعداد گردشگران این منطقه در سال 1387 افزایش 3 برابری یافته است.

 محمد قربانزاده اظهار داشت: بر اساس آمار ثبت شده که بخشی از آن حاصل فروش بلیط است در سال 1384، بیش از 52 هزار گردشگر از گنبد سلطانیه بازدید کرده اند، این در حالی است که در سال 1387 و پس از ثبت جهانی این اثر تاریخی تعداد بازدیدکنندگان گنبد سلطانیه با رشد 3 برابری به 130 هزار گردشگر رسید.

مدیر پایگاه اثر جهانی گنبد سلطانیه آمار بازدیدکنندگان گروه های دانش آموزی و دانشجویی در طول سال را جدا از آمار یاد شده عنوان کرد.

به گفته وی از میان بازدیدکنندگان خارجی نیز فرانسوی ها و ژاپنی ها بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده اند.

قربانزاده ثبت جهانی گنبد سلطانیه را عامل مهمی در شناخت و معرفی این اثر به گردشگران داخلی و خارجی دانست و افزود: می توان حساسیت هایی را که گاهی از سوی رسانه ها در مواردی مطرح می شود به فال نیک گرفت چرا که همین امر زمینه ای برای ارایه توضیحات و ارایه اطلاعات از سوی مسوولان و در نتیجه تبلیغات بیشتر برای معرفی اثر خواهد بود.

ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر