jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۹۲۲۱۱   ۱۴ آبان ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سیاسی: علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی دیروز برای سفری 4 روزه به عراق رفت. لاریجانی پیش از ترک تهران با تاکید بر سیر صعودی همکاری اقتصادی و سیاسی دو کشور ایران و عراق گفت: با توجه به سابقه دوستی دو کشور، درباره مسائل منطقه‌ای تبادل نظر خوبی داریم.

به گزارش فارس، لاریجانی با اشاره به این که عراق کشور دوست و همسایه ایران است و از گذشته همکاری‌های خوبی میان دو کشور برقرار بود و از لحاظ فرهنگی، ملت ایران و عراق قرابت‌های زیادی دارند، افزود: بعد از استقرار دولت جدید عراق و مسیری که این کشور در رابطه با مردم‌سالاری طی کرد، جمهوری اسلامی ایران نیز در این جهت حمایت‌هایی داشت.وی با تاکید بر این که در عراق تلاش می‌شود تا مردم‌سالاری دینی محفوظ شود، تصریح کرد: همکاری‌های ایران با عراق در حال گسترش است و در این سفر با رئیس مجلس عراق درباره همکاری‌های اقتصادی و سیاسی رایزنی می‌کنیم.رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر رایزنی‌های بین‌المللی که میان دو کشور ایران و عراق وجود دارد، گفت: این سفر به دعوت ایاد السامرائی، رئیس مجلس عراق انجام می‌شود و مسائل فی ما بین مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد تا به نظرات مشترک برسیم.

عراق مشکلات زائران و گرد و غبار را رفع کند

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس پارلمان عراق خواستار رسیدگی به مشکل گرد و غبار ایران و رفع مشکلات زائران ایرانی در عراق شد.

لاریجانی در این دیدار با اشاره به مشکل گرد و غبار به وجود آمده در ایران که از خاک عراق شیوع پیدا می‌کند، تصریح کرد: این موضوع البته منطقه‌ای است و چند کشور برای حل آن باید با هم همکاری کنند و من در این زمینه از پارلمان عراق درخواست می‌کنم نسبت به این موضوع حساس باشند تا دولت عراق در رفع این مشکل گام‌های موثری بردارد.به گزارش مهر، لاریجانی همچنین به رفت و آمد زائران 2 کشور ایران و عراق اشاره کرد و گفت: این رفت و آمد به دلیل قرابت فرهنگی 2 ملت گسترش یافته است و می‌تواند از این بیشتر نیز توسعه و گسترش یابد.

رئیس مجلس کشورمان با بیان این‌که برخی زائران ایرانی در عراق دچار مشکلاتی می‌شوند، ابراز امیدواری کرد به این مشکلات رسیدگی شود.رئیس قوه مقننه به حضور منافقین در کشور عراق نیز اشاره کرد و گفت: منافقین گروهی تروریستی هستند که به ملت ایران و عراق ضربه زده‌اند و حضور آنان در عراق برای آینده شما مضر خواهد بود.وی افزود: طبق مقررات بین‌المللی چون منافقین تروریست هستند، باید از عراق خارج شوند وما از اقداماتی که تاکنون صورت گرفته، تشکر می‌کنیم اما توقع این است که در کشور دوست ما، تروریست‌ها خانه نکنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر