jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۹۱۵۳۷   ۱۱ آبان ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلامت: نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است که مصرف تنقلات و هله هوله خوری به اندازه مواد مخدر و هروئین اعتیاد آور است. به گزارش ایسنا، محققان دریافته‌اند یک رژیم غذایی حاوی برگرها، چیپس‌ها، سوسیس‌ها و شیرینی‌ها مغز را به گونه‌ای برنامه‌ریزی‌ می‌کند که وابستگی آن را به مواد غذایی حاوی نمک، شیرینی و چربی زیاد افزایش می‌دهد و این وابستگی در حد اعتیاد به مواد مخدر است. به مرور زمان و با گذشت سال‌ها دنبال کردن این نوع رژیم غذایی سبب ایجاد شادی کاذب در مصرف کنندگان می‌شود و در نتیجه فرد به این نوع مواد غذایی معتاد می‌شود.

دکتر پاول کنی متخصص اعصاب در آمریکا تحقیقات جدیدی را انجام داده که نشان می‌دهد؛ خوردن مواد غذایی پرچرب و قندی چقدر برای سلامت ما خطرناک هستند.

دکتر کنی می‌گوید؛، مهم‌ترین نکته‌ای که در مورد این نوع غذاها وجود دارد و نگران کننده است، این است که کنترل خود را در برابر آنها از دست می‌دهید و اعتیاد آور هستند.

محققان در این پژوهش برای اولین بار با استناد به مدارک علمی دریافتند که واکنش مغز در برابر مصرف تنقلات و هله هوله‌ها درست شبیه به واکنش آن در برابر مواد مخدر است.

محققان تاکید کردند: این کامل‌ترین مدرک علمی است که نشان می‌دهد؛ چاقی و اعتیاد به مواد مخدر پایه‌های نوربیولوژیک مشترکی دارند و این امر راه را برای مقابله با چاقی به شیوه‌ای متفاوت و مؤثر هموار می‌سازد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها