jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۷۵۷ ۲۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۱۰

گروه حوادث: فرمانده نیروی انتظامی، از نگرانی مردم در ارتباط با موادمخدر خبر داد و گفت: باید به مطالبات مردم پاسخ مناسب ارائه کرد. به گزارش «جام‌جم»، در مراسم گشایش همایش عمومی مدیران و فرماندهان انتظامی تهران بزرگ، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به این موضوع گفت: در حال حاضر، بی‌نظمی‌های اجتماعی جایگزین ناامنی شده و پلیس به سهم خود باید در پاسخ به مطالبات مردم تلاش کند و از این مطالبات، ارزیابی دقیق داشته باشد.

وی افزود: یکی از این مطالبات در خصوص موادمخدر است، زیرا در حال حاضر یک میلیون معتاد رسمی در کشور وجود دارد و نمی‌توان از کنار این مساله بسادگی گذشت.

فرمانده ناجا بخش دیگری از مطالبات مردم را گره کور ترافیک دانست و گفت: اگر چه در چند سال گذشته تلاش‌هایی در ارتباط با حل مشکلات ترافیک صورت گرفته اما تمامی این فعالیت‌ها حاکی از آن است که ترافیک تهران درمان قطعی ندارد و برای درمان قطعی آن نیاز به جراحی‌های اصولی و حرفه‌ای است.

احمدی‌مقدم با اشاره به استفاده از دوربین برای کنترل تخلفات رانندگی گفت: از طریق این دوربین‌ها در 6 ماهه اول امسال، 550 هزار جریمه ثبت شده که 50 هزار جریمه را دوربین‌های شهرداری و 500 هزار جریمه دیگر را دوربین‌های راهنمایی و رانندگی ثبت کرده‌اند. فرمانده نیروی انتظامی افزود: طرح انضباط اجتماعی به منظور پاسخگویی به مطالبات مردم به اجرا درمی‌آید و امیدوارم این طرح فراگیر و با کمک رسانه‌ها فرهنگ رانندگی و احترام به قوانین نهادینه شود. وی اضافه کرد: در نیمه دوم سال نیز آلودگی هوا به دیگر مشکلات شهری اضافه می‌شود که وزارت بهداشت و دیگر دستگاه‌های مرتبط باید در این ارتباط به وظایف خویش عمل کنند. سردار احمدی‌مقدم با اشاره به بازداشتگاه کهریزک که برای نگهداری اراذل و اوباش ساخته شده بود،‌گفت: دستگیری اوباش و قداره‌بندها موجب رضایتمندی گسترده مردم بود و پس از تعطیلی این بازداشتگاه، یک بازداشتگاه دیگر در یک مکان جدید با رعایت استانداردها ساخته شده که باید مجوز راه‌اندازی آن از سوی سازمان زندان‌ها صادر شود، زیرا پلیس اجازه نخواهد داد اراذل و اوباش، در سایه مسائل سیاسی احساس امنیت کنند.

فرمانده ناجا در حاشیه این همایش نیز با اشاره به حادثه تروریستی در سیستان و بلوچستان گفت: مقابله با این قبیل حرکات ددمنشانه در منطقه مستلزم مساعدت و همدلی کشورهای همسایه است و پلیس نیز برای ایجاد امنیت در این استان، طرح‌های امنیتی خاص خود را دارد که از جمله این طرح‌ها می‌توان به انسداد مرزها اشاره کرد که پس از گذشت 7 ماه از سال جدید، هنوز هیچ بودجه‌ای در این ارتباط توزیع نشده است. وی تصریح کرد: عمده حوادث سیستان و بلوچستان ریشه در کشورهای خارجی دارد و می‌توان ردپای سازمان‌های استکبار جهانی را در این اقدامات ددمنشانه مشاهده کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر