jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۸۸۴۳۳ ۲۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۱:۰۱

رئیس کمیته حقیقت یاب بین المللی درباره جنایات غزه اظهار داشت که ادعاهای رژیم اسرائیل درباره صلح دروغ و بی اساس است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری فلسطین الیوم، ریچارد گلدستون تصریح کرد: ادعاهای اسرائیل مبنی بر اینکه گزارش گلدستون به ضرر روند صلح میان اسرائیل و فلسطین است بی اساس است.

وی با بیان این مطلب افزود: اصلا روند صلحی وجود ندارد و "آویگدور لیبرمن" وزیر امور خارجه اسرائیل اساسا به برقراری صلح تمایلی ندارد.

گلدستون این پرسش را مطرح کرد که اسرائیلی ها از چه صلحی سخن می گویند؟ هیچ چیزی در این رابطه وجود ندارد و لیبرمن خواهان صلح نیست.

وی خاطرنشان کرد: اگر اسرائیل با تحقیق درباره جنایات خود در جنگ غزه موافقت کند توجه و اهتمام به گزارش گلدستون پایان خواهد یافت.

گزارش 547 صفحه ای کمیته حقیقت یاب سازمان ملل متحد که با استفاده از 20 هزار صفحه سند و عکس مختلف و گفتگوی رو در رو با بیش از 200 نفر تهیه شده بود، رژیم صهیونیستی را به ارتکاب جنایات جنگی مختلف در جنگ غزه متهم کرده است.

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد روز جمعه در نشستی علنی با اکثریت قاطع 25 رای موافق در برابر 6 رای مخالف و 11 رای ممتنع گزارش گلدستون را تایید کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر